Tu jesteś:

Rozpoczęto prace konstrukcyjne Europy Centralnej w Gliwicach

Helical rozpoczął proces budowlany i związane z tym prace konstrukcyjne Europy Centralnej, regionalnego centrum handlowego w pobliżu Gliwic, na skrzyżowaniu autostrad A1 i A4. Otwarcie Centrum planowane jest na jesień 2012 roku.

Spec-Bruk Sp. z o.o., wykonawca specjalizujący się w robotach ziemnych, został zakontraktowany do przeprowadzenia I etapu prac, przed wyborem Generalnego Wykonawcy. Do głównych realizacji firmy należą: hipermarket Auchan w Gliwicach, Bonarka City Center w Krakowie, Carrefour w Rybniku i Leroy Merlin w Mikołowie. Generalny Wykonawca projektu zostanie wybrany w sierpniu 2011.

Europa Centralna jest największym projektem firmy Helical Poland, łączącym ideę galerii i parku handlowego. Etap 1 inwestycji to 67.000 mkw. powierzchni handlowej netto. Wysoki profil projektu, jego lokalizacja - tuż obok największego skrzyżowania autostrad w Europie Środkowej, zasięg oddziaływania oraz eleganckie, podwójnej wysokości witryny, wprowadzą całkowicie nową koncepcję handlową na polski rynek centrów handlowych.

Do kluczowych najemców Europy Centralnej należą m.in.: Castorama, Tesco Extra, Media Expert, RTVEuroAGD, Kakadu, Super-Pharm, Smyk, Reserved, H&M, Kappahl, Cubus, Lindex, Empik, CCC i Wojas. Za wynajem powierzchni odpowiedzialny jest zespół Helical Poland we współpracy z firmą Jones Lang La Salle i Colliers International.

Helical Poland jest spółką zależną Helical Bar plc, brytyjskiej firmy inwestycyjno- deweloperskiej, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Znaczny potencjał wzrostu rynków Europy Centralnej, zaobserwowany przez Helical Bar, skłonił firmę do otwarcia pierwszego zagranicznego biura w Warszawie. W 2008r. otwarto dodatkowe biuro w Krakowie. Helical Poland specjalizuje się w budowie sklepów wielkopowierzchniowych i centrów handlowych. W najbliższych latach zamierza oddać do użytku ponad 110 000 mkw. w kolejnych projektach zlokalizowanych na południu Polski.Helical Poland poszukuje możliwości inwestycyjnych w największych polskich aglomeracjach. W strefie zainteresowań firmy mieszczą się istniejące obiekty, tereny przeznaczone pod zabudowę wielkopowierzchniową oraz projekty typu joint-venture

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×