Tu jesteś:

Retail Provider do 2014 r. zbuduje dworzec z galerią handlową w Olsztynie

Tomasz Andryszczyk.

Galeria handlowa o powierzchni 45 000 mkw. GLA połączona z nowoczesnymi dworcami: kolejowym i autobusowym – tak przedstawia się koncepcja Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Olsztynie. Inwestorem jest Retail Provider, nowy właściciel PKS Olsztyn. 

Inwestor zapowiada realizację  budynku zielonego, przyjaznego środowisku, który będzie poddany jednemu z dwóch stosowanych w Polsce systemów certyfikacji.

Jeśli do końca przyszłego roku uda się wprowadzić zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, to nowe centrum zostanie otwarte już w IV kwartale 2014 r.  Retail Provider prowadzi rozmowy w sprawie realizacji tego przedsięwzięcia z PKP SA. W przyszłym tygodniu przedstawi szczegółowe założenia projektu władzom Olsztyna.

- Zakładamy stworzenie nowoczesnego centrum łączącego funkcje komunikacyjne, handlowe i rozrywkowe na wzór obiektów obecnie realizowanych w Katowicach i Poznaniu – mówi Tomasz Andryszczyk, rzecznik inwestora

Koncepcja firmy Retail Provider, która 4 października nabyła od Skarbu Państwa PKS Olsztyn zakłada rozwój komunikacji autobusowej.

- Uzupełnienie transportu pasażerskiego o handel i rozrywkę wpłynie na znaczny wzrost liczby podróżnych, a także sprawi, iż miasto otrzyma najwyższej jakości przestrzeń publiczną, która podniesie komfort życia mieszkańców i turystów. Będzie tym samym stymulować jego dalszy rozwój – wyjaśnia Tomasz Andryszczyk.

Korzyści odniesie przede wszystkim miasto i jego mieszkańcy. Inwestycja w Zintegrowane Centrum Komunikacyjne pobudzi tzw. turystykę zakupową z całego województwa.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×