Tu jesteś:

Rank Progress publikuje wyniki finansowe za III kwartał br.

Grupa Kapitałowa Rank Progress SA opublikowała wyniki za trzeci kwartał 2011 r. Spółka osiągnęła 41,2 mln zł zysku netto, o 143 proc. więcej niż w tym samym kwartale roku ubiegłego.

Po trzech kwartałach bieżącego roku, narastająco, zysk netto wyniósł 95,3 mln zł, o 23 proc. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej wyniosły w trzecim kwartale 2011 r. 21,4 mln zł, co oznacza wzrost o 71 proc. w odniesieniu do tego samego kwartału roku 2010. Narastająco, po trzech kwartałach, spółka osiągnęła przychody w wysokości 54,8 mln zł, o 47 proc. więcej niż w analogicznym okresie minionego roku.

Aktywa firmy, po trzech kwartałach, zwiększyły się do kwoty 931,7 mln zł i były większe o ponad 21 proc. od wartości notowanej na koniec trzech kwartałów roku ubiegłego. O 24 proc., do kwoty 430,1 mln zł, zwiększył się natomiast kapitał własny spółki w tym samym okresie.Grupa Kapitałowa Rank Progress dokonała korekty prognozy na 2011 rok. Zysk netto został podwyższony do 134,3 mln zł.

Transakcja sprzedaży Galerii Tęcza w Kaliszu spółce powiązanej z funduszem Blackstone Real Estate ma zostać zawarta do 30 grudnia br. Kwotę transakcji ustalono na ok. 39,8 mln euro netto, przy czym może ona ulec zmianie po zakończeniu procesu due diligence.

Obecnie spółka finalizuje budowę Galerii Świdnickiej w Świdnicy, której otwarcie zaplanowano na początku marca 2012 r. Obiekt jest skomercjalizowany w ponad 80 proc. Rozpoczęły się też już prace nad następnymi zaplanowanymi przez Rank Progress projektami. W pierwszej kolejności spółka skoncentruje się na realizacji inwestycji, cieszących się największym zainteresowaniem potencjalnych najemców, zlokalizowanych m.in. w Chojnicach, Olsztynie, Duchnowie pod Warszawą, Skarżysku-Kamiennej, Grudziądzu, Jarosławiu, Opolu-Turawie i Kielcach.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×