Tu jesteś:

Rank Progress: cztery galerie na sprzedaż

Jan Mroczka, Rank Progess,

Po spłacie zadłużenia związanego z obiektami handlowymi firmie zostanie ponad 140 mln zł gotówki. W 2014 r. planuje ona inwestycje za 360 mln zł – czytamy w Parkiecie.

Rank Progress negocjuje sprzedaż nie tylko galerii w Świdnicy, Grudziądzu i Chojnicach, ale też obiektu w Oleśnicy, który zostanie uruchomiony w marcu – wynika z wypowiedzi Jana Mroczki, prezesa giełdowego dewelopera. – Po wydarzeniach z końca 2013 r., które były trudne dla spółki (w ostatniej chwili zgromadziła środki na wykup wartych 55 mln zł obligacji – red.), teraz wracamy do rozmów. Podmioty zainteresowane przejęciem obiektów podpisały z nami listy o zachowaniu poufności. Aktualnie przeprowadzają due diligence obiektów – mówi Mroczka. – Ten proces nie powinien potrwać dłużej niż do połowy lutego. Wtedy powinny zacząć do nas spływać wiarygodne oferty. Finalizacja tego typu transakcji zajmuje zwykle kilka miesięcy, ale domknięcie pierwszych z nich może nastąpić do połowy roku – dodaje. Ze wszystkich tych galerii spółka chciałaby wyjść przed końcem roku– donosi Parkiet.

Źródło: Parkiet

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×