Tu jesteś:

Rank Progress bliżej parkietu

Rank Progress dużymi krokami zmierza w kierunku debiutu na warszawskim parkiecie. Legnicki deweloper centrów handlowych złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego.

Kilkadziesiąt milionów złotych, które zamierza pozyskać z giełdy, przeznaczy na realizację kolejnych projektów komercyjnych. – Jesteśmy przekonani, że 2010 rok będzie dla nas co najmniej tak dobry jak ten, który mamy za sobą. Latem planujemy otwarcie drugiej części rozbudowywanego regionalnego centrum handlowego Twierdza w Kłodzku, zaś jesienią Pasażu Grodzkiego w Jeleniej Górze – mówi Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress SA. Plany firmy na najbliższe lata wyglądają imponująco Wśród nich jest m.in. budowa Galerii Świdnickiej, która powstanie na miejscu nieistniejących już Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej. Według przygotowanego projektu, będzie liczyła ponad 23 tys. mkw. Powierzchni całkowitej, 15,2 tys. mkw. powierzchni handlowej. W ramach inwestycji powstanie także ok. 400 miejsc parkingowych i ponad 50 sklepów. Kolejnym projektem jest Twierdza Zamojska, w sprawie której spółka wystąpiła już o pozwolenie na budowę. Galeria będzie położona przy ulicy Jana Kilińskiego, nieco dalej od ścisłego centrum miasta. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 32,8 tys. mkw., powierzchnia handlowa – 27,5 tys. mkw., liczba miejsc parkingowych 850, a planowana liczba sklepów to 100. Termin ukończenia to 2011 rok. W 2009 roku Ran Progress SA oddał do użytku ostatnią część Galerii Piastów w Legnicy i otworzył regionalne centrum handlowe Twierdza Kłodzko w Kłodzku (23 tys. mkw.). Firma rozpoczęła także rozbudowę o kolejne 10,5 tys. mkw. Twierdzy Kłodzko, budowę Galerii Tęcza w Kaliszu (34 tys. mkw.) i Pasażu Grodzkiego w Jeleniej Górze (10,5 tys. mkw.). Według szacunków, zysk netto firmy Rank Progress sięgnął w ubiegłym roku 73 mln zł.

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×