Tu jesteś:

RRF: Poznań i Wrocław z najwyższym wskaźnikiem nowoczesnej powierzchni wśród ośmiu największych aglomeracji

Spośród ośmiu największych aglomeracji najwyższy wskaźnik nowoczesnej powierzchni centrów handlowych odnotowujemy w Poznaniu (667 mkw. /1000 mieszkańców) i Wrocławiu (653 mkw). Analizując projekty w budowie, sytuacja ta nie ulegnie zmianie - wynika z danych przedstawionych na konferencji Polskiej Rady Centrów Handlowych i przygotowanych przez Retail Research Forum, które tworzą największe firmy zajmujące się badaniem i doradztwem na rynku nieruchomości handlowych.

Jak wynika z informacji RRF, pierwsza połowa 2010 roku przyniesie znaczące zmiany w aglomeracji łódzkiej, gdzie po otwarciu II fazy centrum handlowego Port Łódź przez Inter Ikea wskaźnik ten wzrośnie z obecnego poziomu 401 mkw. do 471 mkw. na 1000 mieszkańców.

"Nadal najbardziej sprzyjającą nowym inwestycjom handlowym sytuację obserwujemy w konurbacji katowickiej oraz aglomeracji szczecińskiej, gdzie wskaźniki wynoszą odpowiednio 385 mkw. i 340 mkw. W konurbacji katowickiej otwarcie Agory w Bytomiu przewidziane na jesień 2010 roku, nie zmieni znacząco statystyk rynkowych" - podano w raporcie.

Z kolei w Trójmieście wskaźnik nowoczesnej powierzchni centrów handlowych wzrośnie do końca roku do poziomu 561 mkw., co będzie wynikiem otwarcia Rental Parku w bliskim sąsiedztwie centrum wyprzedażowego Fashion House.

Źródło: PRCH, RRF

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×