Tu jesteś:

Przy olsztyńskim dworcu PKS ma powstać galeria handlowa

Retail Provider Sp. z o.o., nowy właściciel PKS Olsztyn, zamierza zrealizować w stolicy Warmii i Mazur pierwszy z serii zintegrowanych centrów komunikacyjnych, łączących funkcje transportowe i handlowo-rozrywkowe.

Celem spółki Retail Provider jest zaoferowanie mieszkańcom wysokiej jakości przewozów autobusowych i kolejowych, uzupełnionych o ofertę komercyjną. Dlatego inwestor wystąpił do PKP S.A., PKP Przewozy Regionalne oraz do władz Olsztyna z deklaracją woli podjęcia rozmów w sprawie realizacji projektu w ramach modelu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, który PKP z powodzeniem realizuje w Katowicach i Poznaniu. Zintegrowane centrum komunikacyjne w Olsztynie zakłada utrzymanie działalności przewozowej PKS Olsztyn, rewitalizację Dworca Głównego i budowę nowoczesnej galerii handlowo-rozrywkowej.

-Potwierdzam otrzymanie propozycji przystąpienia do rokowań. Jeśli strony dojdą do porozumienia , będziemy przygotowywać model współpracy, który co do założeń funkcjonalnych jest  implementowany obecnie w Katowicach i w Poznaniu – powiedział Paweł Olczyk ,członek zarządu PKP S.A

Spółka Retail Provider, jako podmiot typu private equity, 4 października br. nabył od Skarbu Państwa PKS Olsztyn. W ramach umowy prywatyzacyjnej firma zobowiązała się do utrzymania funkcji dworcowych w Olsztynie oraz do kontynuowania działalności gospodarczej w zakresie transportu pasażerskiego.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×