Tu jesteś:

Przy Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym w Poznaniu powstanie galeria handlowa

Spółka TriGranit Development Corporation złożyła w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim komplet dokumentów wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu. Centrum ma zostać oddane do użytku w drugiej połowie 2013 roku.

Urząd na rozpatrzenie wniosku ma dwa miesiące, jednak deweloper podał informację , że pozwolenie zostanie wydane szybciej. Jeśli tak się stanie, formalności administracyjne będą dopełnione 1 sierpnia br.

Od czerwca br. na dworcu trwają pracę przy budowie fundamentów, przygotowywane są elementy konstrukcyjne przyszłego budynku dworca. Podpisywane są także umowy z podwykonawcami odpowiedzialnymi za poszczególne prace.

Drugi etap realizacji projektu obejmuje m.in. budowę centrum handlowego, które będzie połączone z dworcem. Centrum handlowe będzie miało blisko 240 najemców. Obecnie komercjalizacja obiektu wynosi 50 procent. W centrum znajdą się dwa food courty, obsadzone 25 punktami gastronomicznymi, w tym restauracjami, kawiarniami i barami szybkiej obsługi. Przewidziany jest też parking na ponad 1400 miejsc.

Obiekt będzie miał trzy poziomy. Na parterze znajdzie się terminal z co najmniej dziewiętnastoma stanowiskami autobusowymi. Na tym samym poziomie zlokalizowane będą biura operatora i kasy biletowe. Terminal łączyć się będzie z dworcem kolejowym, a także pierwszym i drugim poziomem centrum handlowego.

Decyzja o budowie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu podjęta została przez PKP SA pod koniec 2007 roku. W czerwcu 2010 roku zakończyło się postępowanie wyłaniające wykonawcę.

TriGranit Development Corporation to spółka węgierska, działające w Polsce od 2003 roku. Jego pierwszą polską inwestycją jest projekt Silesia City Center w Katowicach, którego pierwszy etap - budowa regionalnego centrum handlowo-rozrywkowego - została zakończona w listopadzie 2005 roku. Kolejną inwestycją TriGranit w Polsce jest projekt Bonarka City Center w Krakowie.

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×