Tu jesteś:

Projekt IKEA Centres w Zabrzu nabiera rozpędu

Nowe centrum handlowe, którego inwestorem i deweloperem jest IKEA Centres, będzie zintegrowane ze strefą rekreacyjną skupiającą życie kulturalno-rozrywkowe miasta.

Trwają rozmowy z najemcami, wśród pierwszych podpisanych umów są Castorama, Kino Helios, Martes Sport, Komfort, RTV EURO AGD i operatorzy gastronomiczni: Kuchnia Express Marché, Sevi Kebab, kuchnia orientalna Guty, a także sklep Selene Materace, księgarnia Świat Książki, Cukiernia Sowa, Apteka Europejska, salony optyczne Paris Optique oraz Optyko Mania, Time Trend, Teleakces.com, eSmoking World, Kolporter, biura podróży: Itaka, Rainbow i Sun Way Travel. Obecnie wynajęta powierzchnia liczy łącznie 20 tys. m kw. Kolejne umowy są na etapie zaawansowanych negocjacji. 

Prace na działce zlokalizowanej tuż przy DTŚ 902 i ul. Lompy już się rozpoczęły. Obecnie przygotowywany jest przetarg na wykonawcę przebudowy układu drogowego, który wystartuje w grudniu 2017 r. Inwestor szykuje nowe rozwiązania infrastrukturalne ułatwiające komunikację w rejonie inwestycji, w tym aż pięć rond, nowe drogi dojazdowe i ścieżki rowerowe. Trwają też prace projektowe związane z rewitalizacją poprzemysłowego terenu i przekształceniem go w pełną zieleni, publicznie dostępną przestrzeń rozrywkowo-rekreacyjno-edukacyjną o powierzchni 5 ha. Przewidywany termin ukończenia inwestycji to IV kwartał 2019 r. 

W centrum handlowo-rozrywkowym o powierzchni wynoszącej ok. 87 000 mkw. znajdzie się ponad 130 lokali handlowych i usługowych z segmentu mody, sportu, zdrowia i urody, wyposażenia domu, a także sklepy z elektroniką i sprzętem AGD. Przy wynajmie powierzchni doradza i proces komercjalizacji prowadzi Colliers International jako wyłączny agent. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×