Tu jesteś:

Prezes Redanu: w 2010 roku popyt istotnie nie wzrośnie

Choć wielu zarządców sieci odzieżowych uważa, że najgorsze branża ma za sobą, to hura optymistami nie są. - Tak jak informowaliśmy w strategii, nie przewidujemy, że w 2010 roku popyt istotnie wzrośnie. Założyliśmy natomiast rozwój sieci i wynikający z tego wzrost sprzedaży – mówi Piotr Kulawiński, prezes Redan SA.

Jak dodaje, klucz do sukcesu to między innymi pogoda. - Jeżeli aura będzie już wiosenna, niezależnie od wielkości oferty wyprzedażowej konkurencji, kolekcje wiosna/lato 2010 marek Top Secret i Troll będą się dobrze sprzedawać. Jeżeli dalej za oknem będzie zima, to cześć klientów może szukać okazji na zakup cieplejszych ubrań na wyprzedaży u konkurencji, niż modnych, wiosennych ubrań – wyjaśnia prezes Redanu.
W 2009 roku spółki ratowały swoją sytuację obniżając ceny towarów. Wiele z nich ma kontynuować tę strategię i w tym roku. Innym sposobem na przystosowanie oferty do grubości portfeli Polaków było szukanie zamienników, jeśli chodzi o używane do produkcji ubrań tkaniny. - W miarę możliwości staraliśmy się obniżyć ceny zakupu asortymentu dostępnego w sklepach naszych marek. Udało nam się to osiągnąć między innymi dzięki zastosowaniu innych materiałów – mówi Piotr Kulawiński.
Kulawiński jednocześnie podkreśla, że firma kierowała się zasadą, że zmiana tkaniny nie może powodować pogorszenia jakości produktu, którą odczuliby klienci. - Jednym słowem dzisiejsze kolekcje Top Secret i Troll są tańsze niż rok temu, ale klient nie widzi różnicy w jakości. Jedyna widoczna poza ceną zmiana, to inny skład mieszanki, który komunikujemy na wszywce – zaznacza.

W ramach grupy Redan działają sieci Troll, Top Secret oraz Textilmarket.

Źródło: Thecity.com.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×