Tu jesteś:

Pradera finalizuje I etap transakcji zakupu obiektów IKEA

Ikea Janki (Warszawa)

Pradera, jeden z wiodących europejskich specjalistycznych zarządców funduszy detalicznych nieruchomości komercyjnych i asset managerów, zakończyła pierwszą akwizycję dla Pradera European Retail Parks SCSp, funduszu z siedzibą w Luksemburgu, który w marcu 2017 r. zawarł z Ikea Centres wartą 900 milionów euro transakcję zakupu 25 parków handlowych w ośmiu krajach europejskich.

Pierwsza część transakcji nabycia nieruchomości przez Fundusz dotyczy 17 parków handlowych w Polsce, Niemczech i Francji. Przejęcie kolejnych ośmiu obiektów w Czechach, Szwecji, Finlandii, Danii i Szwajcarii ma nastąpić do 31 sierpnia 2017 r.

Pradera działa aktywnie na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej od 2006 r. Nabycie dwóch obiektów w Warszawie, jednego w Poznaniu i jednego w Katowicach zwiększa do dziewięciu portfel zarządzanych przez Pradera nieruchomości handlowych w Polsce. Całkowita powierzchnia najmu w portfolio to obecnie blisko 230 000 mkw. W trzecim kwartale 2017 r., po nabyciu parku handlowego w Pradze, portfel Pradery w CEE zwiększy się do dziesięciu obiektów o łącznej powierzchni najmu blisko 265 000 mkw.

Transakcja nabycia została sfinansowana funduszami inwestycyjnymi klientów partnera inwestycyjnopowierniczego  LJ Partnership, który w maju 2016 r. przejął znaczny pakiet mniejszościowy w Praderze. Przy transakcji spółkę Pradera reprezentowała firma JLL. Zarządzanie nabytymi obiektami powierzono BNP Paribas Real Estate.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×