Tu jesteś:

Powstaje Nowy Rynek w Jeleniej Górze

CH Nowy Rynek - prace budowlane

Trwa budowa CH Nowy Rynek w Jeleniej Górze.  Inwestycja realizowana jest wspólnie przez dewelopera TK Development i fundusz inwestycyjny Heitman. Wartość inwestycji to 55 mln euro.

- Generalny wykonawca kończy prace ziemne i na ten moment realizuje fazę fundamentowania - mówi Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju w TK Development.

Komercjalizacja jeleniogórskiej inwestycji TK Development trwa, a jej aktualny poziom sięga 55 proc. i uwzględnia m.in.: H&M, grupę Inditex z markami Bershka i Stradivarius, grupę LPP silnie reprezentowaną przez Cropp, House, Mohito, Sinsay, Reserved, Home and You, jak również: Carry, Apart, CCC, Deichmann, Rossmann. Operatorem spożywczym będzie Intermarché.

Fakt, iż na 1,5 roku przed planowanym otwarciem zakontraktowaliśmy przeszło połowę powierzchni handlowej Nowego Rynku, oznacza mocno zaawansowany poziom wynajmu - mówi Jarosław Lipiński. - Na ten sukces składa się również pozytywna ocena ze strony najemców, dla których nie bez znaczenia jest centralna lokalizacja inwestycji w mieście oraz profesjonalny i czytelny podział oferty na dwóch poziomach, z naciskiem na modową zlokalizowaną na Poziomie +1 - dodaje Lipiński..

Budową Nowego Rynku zajmuje się firma Erbud S.A. Centrum handlowe powstanie na centralnie zlokalizowanej działce w mieście, a jego integralną częścią będzie jeleniogórski dworzec PKS. Łączna powierzchnia Nowego Rynku wyniesie 56 tys. mkw., z czego 26 tys. mkw. to powierzchnia handlowa z częścią rozrywkową. W obiekcie może powstać 115 sklepów i punktów usługowych.

- Po zintegrowaniu z Dworcem PKS nasza inwestycja będzie centralnym punktem komunikacji dla mieszkańców Jeleniej Góry i okolic oraz turystów. Prognozujemy, że odwiedzalność po otwarciu galerii ukształtuje się na poziomie od 5,5 do 6 mln osób rocznie - podsumowuje Jarosław Lipiński.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×