Tu jesteś:

Powstaje Galeria Karuzela w Białej Podlaskiej

Z początkiem września plac budowy Galerii Karuzela w Białej Podlaskiej został przejęty przez generalnego wykonawcę firmę Unibep SA, a już w tej chwili gotowych jest 75 proc. fundamentów i 60 proc. słupów konstrukcji budynku. Ukończenie stanu surowego nastąpi na początku drugiego kwartału  2019 r. Inwestor - Karuzela Holding - poczynił już inwestycje infrastrukturalne, współfinansując we współpracy z miastem przygotowanie do budowy dwóch rond w okolicy centrum.

Galeria Karuzela będzie częścią kompleksu handlowego o powierzchni ponad 30 tys. mkw., w skład którego wejdzie również sklep meblowy Agata oraz inne budynki handlowe. W Karuzeli znajdzie się m.in.: 60 sklepów, restauracje, kawiarnie oraz strefy odpoczynku. Będzie to największy obiekt handlowo-usługowy w mieście, a jego otwarcie nastąpi w czwartym kwartale 2019 roku. W celu zapewnienia komfortowego dojazdu do Galerii oraz zapewnienia płynnego ruchu w okolicy, inwestor we współpracy z miastem Biała Podlaska współfinansuje budowę dwóch rond, które zagwarantują sprawny przepływ samochodów.

Zleciliśmy analizy komunikacyjne jednej z najbardziej doświadczonych firm w branży, która dokonała symulacji i pomiarów, w oparciu o które zaplanowaliśmy rozwiązania komunikacyjne najlepsze z możliwych – mówi Grzegorz Pękalski, prezes zarządu  Karuzela Biała Sp. z o.o. Już w zeszłym roku został zrealizowany i przekazany do użytkowania łącznik pomiędzy ulicą Witoroską (droga wojewódzka 812) i przyszłym centrum, który znaczne ułatwił dostęp do Szkoły Podstawowej nr 3 – dodaje Pękalski.

Budynek jest położony w okolicy ulic Sportowej i Łomaskiej, zaledwie 750 metrów od dworca kolejowego i bezpośrednio przy przystankach trzech linii autobusowych. Przed galerią rozmieszczony zostanie parking naziemny, który docelowo pomieści 930 samochodów osobowych. Przy wejściach do galerii znajdzie się także 100 miejsc rowerowych oraz samoobsługowy punkt serwisowy dla rowerzystów. Oprócz galerii handlowej powstanie również budynek Agata Meble o powierzchni 7 tys. mkw.  

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Bose International. Budynek galerii realizowany będzie według najnowszych trendów zarówno pod względem architektonicznym, jak i technologicznym.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×