Tu jesteś:

Porto 55 już z planem miejscowym

Firma deweloperska Sjaelso zapowiada, że wkrótce złoży wniosek o wydanie pozwolenia na budowę galerii handlowe j Porto 55 w Elblągu. Na początku roku Rada Miejska przyjęła uchwałę zmieniającą miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru w otoczeniu Placu Jagiellończyka.

Zgodnie z nim teren u zbiegu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej przeznaczony będzie na zabudowę handlowo-usługową. – Cieszymy się z decyzji Urzędu Miasta, dzięki której inwestycja może wejść w kolejną fazę, a mianowicie procedurę związaną z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Mamy nadzieję, że procedura ta przebiegnie szybko i sprawnie i że wkrótce będziemy mogli rozpocząć budowę pierwszej śródmiejskiej galerii handlowo- usługowo-rozrywkowej w Elblągu – mówi Jan Christensen, prezes zarządu Sjaelso. Galeria Porto 55 będzie zlokalizowana w centrum miasta. W centrum poza lokalami handlowymi znajdą się także usługi, gastronomia, delikatesy, powierzchnie biurowe oraz centrum fitness. Komercjalizację obiektu prowadzi firma Mallson Polska.

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×