Tu jesteś:

Portfolio HopStop sprzedane

Polski deweloper, Katharsis Development, sprzedał portfel pięciu parków handlowych znanych pod wspólnym logo „HopStop ”. Nabywcą aktywów jest inwestor z czeskim kapitałem - CPI Property Group. Za transakcję po stronie sprzedającego, na zasadzie wyłączności, odpowiadała Apleona GVA.

Jest to pierwsza w Polsce transakcja sprzedaży samodzielnego portfela nieruchomości handlowych typu convenience. Projekt rozpoczął się realizacją pierwszego HopStop w Radomiu (2013). Rafał Trusiewicz, prezes  Katharsis, po sukcesie tej inwestycji, postanowił zwiększyć skalę projektu, rozszerzając go o kolejne lokalizacje. W tym celu, dzięki wsparciu firmy CMT Advisory (M&A oraz Corporate Finance), pozyskał współinwestora i kapitał na realizację dalszych projektów poprzez nowo utworzony Fundusz Katharsis FIZAN .

Cztery obiekty, wchodzące w skład sprzedanego portfolio, zlokalizowane są kolejnych miastach: w Radomiu (otwarty w 2013), w Zamościu przy ulicy Sadowej (otwarty w  2015), w Zamościu przy ulicy Hrubieszowskiej (otwarty  w  2016) oraz w Rembertowie (otwarty w 2017). Ostatni z parków jest aktualnie na etapie przed - deweloperskim i zostanie wybudowany w Siedlcach, niemniej już na chwilę obecną poziom wynajęcia sięga 90 proc. powierzchni całkowitej. Łączna powierzchnia użytkowa pięciu obiektów przekracza 19, 000 metrów kwadratowych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×