Tu jesteś:

Podlaski Inwestor wybuduje centra w Cieszynie i Kwidzynie

Zdjęcie dawnego dworca PKS w Cieszynie, w miejsce którego ma powstać galeria Inwestora.

Inwestor – firma z siedzibą w Białej Podlaskiej przymierza się do budowy dwóch obiektów handlowych w Cieszynie oraz Kwidzynie.

W maju 2012 r., w drodze przetargu firma z Białej Podlaskiej stała się właścicielem dworca oraz placu PKS przy ul. Kortfantego w Cieszynie. Wykonawca firmy rozpoczął już prace rozbiórkowe budynku dworca. Po ich zakończeniu, na prośbę władz miasta plac przylegający do dawnego dworca będzie tymczasowo wykorzystywany do postoju autobusów i busów komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej. Inwestor planuje w tym miejscu budowę obiektu handlowego o łącznej powierzchni 11 tys. mkw. Potwierdza również chęć podtrzymania dawnej funkcji komunikacyjnej tego miejsca. Inwestor zakłada, że prace budowlane rozpoczną się w drugim kwartale 2013 r. i potrwają około roku.
W październiku 2012 r. firma stała się także właścicielem nieruchomości u zbiegu ulic Kopernika oraz Konopnickiej w Kwidzynie. Na tym terenie przymierza się do budowy obiektu handlowego typu „mała galeria miejska” o łącznej powierzchni 4500 mkw. Wśród najemców znaleźć się mają sklepy popularnych marek branży odzieżowej oraz obuwniczej.  Wstępne plany przewidują budowlę jednokondygnacyjną - z jednej strony wpisaną w już istniejącą halę produkcyjną, z drugiej projektowaną oraz budowaną od podstaw. Z końcem grudnia 2012 r. Inwestor wyłonił pracownię architektoniczną – Archada z Warszawy, która przedstawiła już wstępną koncepcję przedsięwzięcia, a w najbliższym czasie rozpocznie prace nad właściwym projektem dla obiektu. Inwestor zakłada, że otwarcie obiektu nastąpi w IV kw. 2013 r. lub I kw. roku 2014.

BPF Inwestor jest właścicielem czterech obiektów handlowych. Firma skupia się głównie na lokowaniu swoich obiektów w miastach średniej wielkości – do 60 tys. mieszkańców, budując obiekty o powierzchni 13-26 tys. mkw. W portfolio firmy znajduje się CH Rywal, wybudowane w 2007 r. w Białej Podlaskiej, CH Hermes, otwarte dla mieszkańców Skarżyska-Kamiennej w 2010 r. – oba są w trakcie rozbudowy. W 2012 r.powstały dwa kolejne projekty: Galeria Kociewska w Tczewie oraz nowo otwarta Galeria Kamienna w Starachowicach.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×