Tu jesteś:

Poczta w Biedronce

Poczta Polska zawarła umowę ze SwipBoksem, dzięki której będzie można odbierać paczki w Biedronce. Operator postawi w dyskontach w całej Polsce blisko 1000 maszyn do odbioru zakupów lub przesyłek.

Już niedługo będzie można odebrać paczkę od Poczty Polskiej w Biedronce Państwowy operator postawi w dyskontach w całej Polsce blisko tysiąc maszyn do odbioru zakupów lub przesyłek Większość pocztowych automatów do odbioru paczek znaleźć ma się właśnie przy dyskontach Biedronki, ale nie będą to jedyne lokalizacje. Będą także stawiane w kluczowych węzłach transportowo-logistycznych, np. na dworcach kolejowych.

Poczta Polska ma też negocjować możliwość postawienia swoich maszyn do odbioru paczek na stacjach Lotos. Od kilku miesięcy w sklepach sieci Biedronka klienci mają do dyspozycji urządzenia duńskiej firmy SwipBox. Ich liczba w najbliższych tygodniach z 50 powiększy się o kolejne 150. maszyn. Docelowo ma ich być 300 w tym roku. Wejście Poczty Polskiej na ten rynek to efekt umowy ze SwipBoksem, który dotąd współpracował tylko z firmą kurierską DHL.

Poczta ma współdzielić automaty z niemiecką firmą, ale częścią urządzeń będzie dysponować na wyłączność. Z kolei te stawiane na stacjach Lotos mają obsługiwać wyłącznie klientów Poczty Polskiej. - Automaty stanowiły raczej alternatywę. Dostarczano do nich paczki, gdy kurier nie zastał nikogo w domu. Teraz stają się miejscem docelowym dostawy, chętnie wskazywanym podczas zamówień – tłumaczy Michał Czechowski, szef SwipBoksa w Polsce.

Wcześniej sieć Lidl nawiązała współpracę z InPostem. Dzięki temu Paczkomatach będzie można odebrać zakupy zrobione przez Internet w dyskoncie. Pierwsze już stoją przed dwoma dyskontami w Poznaniu i w Plewiskach. Polscy klienci zakupy online w Lidlu będą mogli robić na przełomie 2019/2020 roku.

Źródło: bankier.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×