Tu jesteś:

Początek rozbiórki hali dworcowej w Katowicach

Rozpoczęła się rozbiórka hali dworca w Katowicach. Wcześniej konstrukcja dworca została zeskanowana za pomocą nowoczesnej technologii, która umożliwi jej późniejsze odtworzenie. W lutym, na terenie inwestycji rozpoczną się prace budowlane.

Przed rozpoczęciem rozbiórki, kielichy dworcowej hali objęto tzw. scanningiem, czyli nowoczesną metodą pomiaru konstrukcji budowlanej, umożliwiające jej szczegółowe odtworzenie. Dzięki zaawansowanej technologii laserowej wszystkie parametry kielichów zostały utrwalone i zostaną wykorzystane w procesie rekonstrukcji. We wtorek, 21 grudnia zdemontowano także ostatni element kładki.

Rozbiórka głównej hali dworca odbywa się za pomocą maszyn wyposażonych w nożyce krusząco-tnące. Demontaż hali dworcowej to jeden z najważniejszych etapów prowadzonych prac rozbiórkowych, stąd w trakcie prac zastosowane zostaną wyjątkowe procedury bezpieczeństwa. Po zakończeniu rozbiórki hali dworca wyłączone z użytkowania zostaną fragmenty ulic Słowackiego, Dworcowej i Młyńskiej. Zostaną one zmodernizowane i oddane do użytku wraz z nowym budynkiem dworca.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×