Tu jesteś:

Parkridge Retail ogłosił upadłość, nowe Focus Mall nie powstaną

We wrześniu w stanie upadłości znalazły się spółki Parkridge Holdings Ltd i Parkridge Gate Developments Ltd dla których został wyznaczony zarządca - firma PricewaterhouseCoopers. Dziś wiadomo, że Parkridge Retail działający w Polsce również ogłosił upadłość. Polskie oddziały dewelopera są obecnie w stanie likwidacji podaje Gazeta Gliwice.

Firma Parkridge była jednym z największych deweloperów na rynku brytyjskim i Europy Środkowej i Wschodniej, właścicielem centrów handlowych Focus Park i Focus Mall. Deweloper miał w planach budowę dwóch obiektów w Gliwicach i Jeleniej Górze. Focus Mall w Gliwicach miał zostać oddany do użytku w 2010 roku. Chociaż początki były dobre, faktyczna budowa nigdy nie ruszyła. Teraz inwestor ogłosił upadłość.

Inwestor kilka razy zmieniał daty rozpoczęcia inwestycji. W końcu w 2010 roku podpisano umowę na budowę. Po kilkunastu miesiącach umowa ta wygasła, bo na placu budowy nic się nie działo.Powierzchnia całkowita obiektu miała wynieść ponad 135 tys. mkw., z tego do wynajmu przeznaczono prawie 65 tys. mkw. podaje portal Nasze Miasto.

Źródło: Gazeta Gliwice/ Nasze Miasto

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×