Tu jesteś:

Parking galerii musi być przyjazny i funkcjonalny

Gemini Park Bielsko - Biała

Nastrój klienta podczas zakupów często zależy od tego, czy udało mu się szybko znaleźć wolne miejsce na parkingu. Tzw. „doświadczenie parkingowe” staje się coraz ważniejszym elementem całego doświadczenia konsumenckiego.

Dobrze zaprojektowany i zorganizowany, a także sprawnie zarządzany parking jest kluczowy dla poczucia komfortu klientów galerii handlowej. Jest on także jednym z istotniejszych elementów doświadczenia konsumenckiego – twierdzą eksperci. Powód? To pierwsze miejsce w galerii, z którym klient ma kontakt.

To również miejsce, które może rzutować na wizerunek i odbiór całej galerii. Tym bardziej, że klienci mają dziś jasno określone wymagania dotyczące parkingów. Liczy się  m.in. szerokość miejsc, dobre oświetlenie i czytelny system zarządzania wskazujący wolne miejsca

Na ocenę parkingu, ale także samej galerii wpływają dziś 3 wydarzenia: przyjazd na parking i szukanie wolnego miejsca, moment wyjścia z samochodu, kiedy kierowca staje się pieszym i wyjazd z parkingu. Jeśli wszystkie 3 odbywają się bez przeszkód, klient chętnie wraca, a jego pozytywny nastrój udziela się mu podczas zakupów.

Dziś ponad 90 proc. klientów przyjeżdża do Gemini Park Bielsko - Biała autem. Rośnie także liczba klientów z dalszych zakątków Podbeskidzia i woj. śląskiego. Ci stanową już ponad 30 proc. robiących tutaj zakupy. Oprócz bielszczan Gemini Park chętnie odwiedzają także mieszkańcy m.in. Cieszyna, Żywca, Tychów i Pszczyny. Galeria popularna jest także wśród turystów spędzających urlop np. w  Szczyrku, Brennej lub Wiśle. 

- Liczba klientów, którzy na zakupy przyjeżdżają autem systematycznie rośnie. Każdego miesiąca nasz parking liczący 1100 miejsc postojowych obsługuje nawet 300 tysięcy pojazdów. Taki ruch cieszy, bo pokazuje, że zasięg galerii się zwiększa, a sam obiekt staje się popularny nie tylko w Bielsku-Białej. Z drugiej strony jest to wyzwanie organizacyjnemówi Krzysztof Brączek, dyrektor Gemini Park Bielsko-Biała.

Od kilku lat galeria inwestuje w nowoczesne rozwiązania dla zmotoryzowanych, które podnoszą komfort zakupów, a co najważniejsze oszczędzają czas i nerwy kierowcy. W galerii działa już pierwszy w regionie system zarządzania parkingiem, dzięki któremu klienci mogą szybciej znaleźć miejsce postojowe. 

Wolne miejsca automatycznie sygnalizowane są zieloną lampką, z kolei zajęte czerwoną, dając kierowcy jasną informację, w którym sektorze parkingu są wolne miejsca. Bez trudu miejsca znajdą tutaj także niepełnosprawni a także rodziny z małymi dziećmi – te oznaczone są niebieską lampką.

To jednak nie koniec usprawnień. Dzięki dynamicznemu oznakowaniu, które ustawiono przy wjazdach klienci widzą, jaka jest obecnie dostępność wolnych miejsc w danej strefie. Mogą więc wybrać tę część parkingu, która aktualnie oferuje im największy wybór. Rozwiązanie to nie tylko skraca czas spędzony na poszukiwaniach, ale także rozładowuje korki już przy wjeździe, zwłaszcza w okresie wzmożonych zakupów np. przed świętami lub w trakcie wyprzedaży.

Gemini Park to jedyny obiekt handlowy w Bielsku-Białej, który stworzył specjalne miejsca postojowe dla motocyklistów i motorowerzystów. W sumie na parkingu podziemnym czeka na nich 6 miejsc w specjalnie oznaczonej strefie.

Podobne parkingi zlokalizowane w 3 strefach i liczące sobie łącznie 27 miejsc znajdą tutaj także rowerzyści.  Jest to odpowiedź na rosnącą liczbę klientów, która na zakupy dociera jednośladem. Dopełnieniem tego ma być wypożyczalnia rowerów miejskich, która planowana jest na wiosnę 2019 roku.

Specjalne rodzinne miejsca parkingowe galeria przygotowała także dla ciężarnych i rodzin z dziećmi, które przyjeżdżają tutaj samochodem. Miejsca te są nieco szersze od tradycyjnych, przez co umożliwiają np. komfortowe wypakowanie wózka czy zapakowanie bagażnika.

- Coraz więcej Polaków jeździ samochodami zasilanymi na prąd. Gemini Park z kolei sporo uwagi poświęca ekologii i promowaniu postaw proekologicznych. Naturalną więc koleją rzeczy było dla nas uruchomienie stacji, dzięki której można naładować samochód. W efekcie nasi klienci zyskali miejsce, w którym mogą połączyć konieczność naładowania auta z przyjemnością zrobienia zakupów – mówi Brączek.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×