Tu jesteś:

Park Handlowy Albatros zmienia właściciela

Na początku czerwca, w imieniu niemieckiego prywatnego funduszu, został sfinalizowany proces sprzedaży Parku Handlowego Albatros w Kołobrzegu. Nowym właścicielem został inwestor z kapitałem francuskim. Knight Frank od 2013 roku pełnił funkcję zarządcy centrum, asset managera, był też odpowiedzialny za rekomercjalizację oraz sprzedaż obiektu.

Park Handlowy Albatros działa w Kołobrzegu od 1998 roku. Jako jedyny obiekt tego typu w okolicy jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców. Jego powierzchnia najmu wynosi około  6 300  m kw. Do dyspozycji gości jest parking na 300 aut. Na terenie parku handlowego swoje sklepy mają m.in. takie marki jak: E.Leclerc, CCC, Martes, RTV Euro AGD, Pepco.  Przy Albatrosie, na tej samej działce, znajduje się również stacja paliw oraz popularna sieciowa restauracja.

„Ponad dwie dekady funkcjonowania centrum handlowego Albatros ugruntowały jego pozycję w Kołobrzegu i regionie. Przyjęta strategia i regularnie prowadzone w ramach niej działania, które polegały na modernizacji i powiększeniu powierzchni najmu obiektu, umiejętnym zarządzaniu centrum, a także analizie potrzeb otoczenia oraz rekomercjalizacji doprowadziły do wykreowania wartości dodanej co zostało odzwierciedlone w cenie sprzedaży nieruchomości. Zaufanie jakim obdarzył nas dotychczasowy właściciel miało niewątpliwie wpływ na realizację celów, które przyświecały nam od początku tej współpracy. Tym bardziej cieszy fakt, że rozłożony na kilka lat projekt zakończył się sukcesem.  Realizujemy tego typu projekty dla polskich i zagranicznych klientów od wielu lat i każdy taki temat jest dla nas nietuzinkowym doświadczeniem.” – komentuje Monika Dębska-Pastakia, Partner i Prezes Knight Frank.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×