Tu jesteś:

PPG S.A. kupuje działkę inwestycyjną w Poznaniu

Grupa Platinum Properties Group S.A., holding spółek działających w obszarze rynku nieruchomości, sfinalizowała zakup działki inwestycyjnej w Poznaniu. Wysokość transakcji to 15,4 mln zł.

W ramach projektu inwestycyjnego PPG S.A. zrealizuje biurowiec klasy „A” o powierzchni użytkowej przekraczającej 10 tys. mkw. Przychody z inwestycji pochodzić będą z tytułu długoterminowych umów najmu. Spółka nie wyklucza również możliwości sprzedaży ukończonej nieruchomości w momencie osiągnięcia przez nią najwyższej wartości rynkowej.

Teren o powierzchni 0,5 ha przeznaczony pod zabudowę biurową ulokowany jest przy ulicy Obornickiej, która jako część Drogi Krajowej nr 11 stanowi jedną z najważniejszych arterii wylotowych z Poznania. Droga jest modernizowana w ramach inwestycji związanych z przygotowaniami do Euro 2012.

PPG S.A. niedawno zakończyła plasowanie, największej w historii rynku NewConnect, oferty prywatnej, która została zamknięta kwotą 250,2 mln zł . Spółka planuje debiut na rynku podstawowym warszawskiej GPW do końca 2011 roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×