Tu jesteś:

PHN buduje na warszawskim Lewandowie

Grupa Kapitałowa PHN podpisała umowę dotyczącą budowy oraz najmu obiektu handlowego dla podmiotu komercyjnego o uznanej pozycji rynkowej. Obiekt używany będzie do prowadzenia sprzedaży detalicznej.

Współpraca Grupy Kapitałowej PHN i podmiotu komercyjnego zakłada realizację projektu w formule BTS (built to suit) - projektu "szytego na miarę", przygotowanego pod potrzeby najemcy. W ramach inwestycji Grupa Kapitałowa PHN zaprojektuje, wybuduje, a następnie wynajmie obiekt handlowy wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, przy uwzględnieniu założeń i standardów najemcy. Umowa została zawarta pod warunkiem uzyskania zamiennego pozwolenia na budowę do końca 2017 r. i obejmuje 10-letni okres najmu od dnia przekazania obiektu handlowego z możliwością przedłużenia najmu na kolejny 5-letni okres.

- W ramach inwestycji powstawanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej wynoszącej ok. 1,1 tys. mkw. i będzie to pierwszy projekt w ramach całościowego planu komercjalizacji nieruchomości położonej na warszawskim Lewandowie przy Trasie Toruńskiej. Zawarta umowa jest zgodna z naszą strategią zakładającą realizację projektów handlowych w formule BTS dla wybranych najemców. Warto zauważyć, iż jest to kolejny w ostatnim czasie rozpoczęty przez Grupę Kapitałową PHN projekt. Przypomnę, iż w marcu br. rozpoczęliśmy pierwszy etap projektu Hillwood & PHN Pruszków realizowanego w formule joint-venture z Hillwood, do którego pozyskaliśmy najemców o uznanej pozycji rynkowej - Grupa Cosentino oraz Westwing, osiągając tym samym pre-let na poziomie 55 proc. Prace budowlane zostaną zakończone w trzecim kwartale br., a budynek magazynowy zostanie przekazany najemcom do listopada. - powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Nieruchomość, na której powstanie obiekt handlowy obejmuje obszar 8,7 tys. mkw. i znajduje się na granicy m. st. Warszawy z Gminą Marki, przy Trasie Toruńskiej (S8) nieopodal osiedla Lewandów Leśny. Powierzchnia terenu zagospodarowana pod projekt to ok. 3,7 tys. mkw.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×