Tu jesteś:

PBG DOM wyda 100 mln zł na inwestycje

Skalar Office Center w Poznaniu

Deweloperskie ramię grupy kapitałowej PBG SA planuje dynamiczny rozwój zarówno w sektorze budownictwa mieszkaniowego jak i prowadzenia inwestycji komercyjnych na terenie całego kraju.

Zamiarem PBG DOM jest osiągnięcie statusu czołowego dewelopera w Polsce w ciągu najbliższych 3 lat. W tym celu spółka prowadzi kolejne inwestycje, w których duży udział będą miały projekty komercyjne. Obecnie przygotowywane są dwa przedsięwzięcia w sektorze handlowym, dwa obiekty hotelowe oraz trwa komercjalizacja jednego z biurowców. Nowoczesny budynek – Skalar Office Center - powstał u zbiegu ulic Góreckiej i Hetmańskiej w Poznaniu i jest jedynym biurowcem klasy AA w tym mieście.

- Nasza sytuacja finansowa jest ściśle powiązana z sytuacją finansową spółki matki, tj. PBG S.A. Aktualnie sytuacja PBG S.A. jest doskonała, więc my też czujemy się komfortowo. W związku z tym, że procesy deweloperskie są długotrwałe, efekty prowadzonych obecnie inwestycji w rachunku wyników PBG DOM będą widoczne dopiero za 2-3 lata. Zakładamy jednak, że po roku 2012 powinniśmy generować znaczącą część przychodów i zysków grupy kapitałowej PBG – komentuje Tomasz Hofman, prezes PBG DOM.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×