Tu jesteś:

Otwarcie Nowej Stacji w Pruszkowie już 10 listopada

Nowa Stacja

10 listopada 2018 roku o godzinie 10.00 rano Nowa Stacja powita pierwszych klientów. Przygotowania do otwarcia obiektu są na ostatniej prostej.

Elegancki budynek, zaprojektowany przez pracownię architektoniczną IMB Asymetria przyciąga wzrok dopracowanymi detalami. Obydwa wejścia zostały ozdobione szklanymi taflami otoczonymi płytami inspirowanymi kortenem. Na szkle umieszczono dodatkowo kortenowe ozdoby, nawiązujące stylistyką do torów kolejowych i konstrukcji fabrycznych, jako symboliczne zaznaczenie dawnej funkcji tego terenu. Fragmenty historycznego muru, które udało się zachować, zyskają nowy wymiar dzięki instalacji artystycznej przedstawiającej pociąg, przygotowanej przez polskiego rzeźbiarza, Mariusza Warasa, współpracującego z grupą Art In Public Space. Szczególną uwagę zwrócono na stworzenie przyjaznej strefy gastronomicznej, podzielonej na kameralne sektory oraz stref relaksu rozmieszczonych w różnych częściach galerii. Nowością będzie przestrzeń co-workingowa. Poszczególne strefy Nowej Stacji zostaną czytelnie oznaczone designerskimi neonami.

W procesie doboru najemców zasadniczą rolę odegrał głos przyszłych klientów, którzy w badaniu przeprowadzonym przez Millward Brown wyrazili swoje życzenia dotyczące asortymentu. Zgodnie z ich wskazówkami w Nowej Stacji znajdą się sklepy znanych i lubianych sieci z każdej branży: modowej, wnętrzarskiej, kosmetycznej, sportowej, kulturalnej i dziecięcej, tworząc ofertę zakupową dla całych rodzin. Zadbano też o szeroki wachlarz dostępnych usług, takich jak pralnia, fryzjer czy punkty telefonii komórkowej.

W sumie na powierzchni 27.000 mkw. będzie działać ok. 100 sklepów i punktów usługowych. Wizytówką Nowej Stacji stanie się rozbudowana strefa rozrywkowo-rekreacyjno- edukacyjna. Powstanie tam Multikino w nowej odsłonie wizerunkowej z wygodniejszymi fotelami i 7 salami kinowymi, klub fitness Zdrofit oraz sala zabaw Fikołki oferująca najmłodszym nie tylko zabawę, ale również rozmaite zajęcia dydaktyczne i rozwojowe.

Atutem Nowej Stacji jest jej lokalizacja w sercu Pruszkowa, w pobliżu rewitalizowanego dworca PKP i osiedli mieszkaniowych. Dojechać do niej można zarówno pociągiem i środkami komunikacji miejskiej jak i samochodem. Dla zmotoryzowanych przygotowano 800 miejsc parkingowych, a dodatkowo w okolicy dostępne będą dwa parkingi P&R.

Deweloperem  Nowej Stacji w Pruszkowie jest firma ECC Real Estate, generalnym wykonawcą firma Karmar, a za komercjalizację odpowiada firma Aspenn.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×