Tu jesteś:

Otwarcie Galerii Jurowieckiej w 2014 r., ruszyły prace nad częścią hotelową

Budowa Galerii Jurowieckiej jest już mocno zaawansowana. Do końca roku ma być gotowy cały stan surowy obiektu. Rozpoczynają się też prace w hotelowej części kompleksu – informuje GW Białystok.

Jak informuje inwestor - Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus z Siedlec - budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Wykonano płyty fundamentowe, a także piony w postaci słupów i tarcz. Na poziomach 0 oraz -1 gotowe są już stropy. Trwają też zaawansowane prace na pierwszym piętrze. Na parkingu podziemnym, który pomieści 450 aut, wykonana jest już płyta fundamentowa. Otwarcie Galerii Jurowieckiej wraz z hotelem przewidziane jest natomiast na jesień 2014 r.

Zaczynają się też prace w hotelowej części kompleksu. Obiekt poprowadzi marka Ibis Styles. Hotel na 120 pokoi będzie miał 42 metry wysokości i 13 kondygnacji. Znajdzie się tu również kilkanaście sal konferencyjnych z zapleczem gastronomicznym. Trwają również prace wokół całego kompleksu: inwestor przebudował sieć wodno-kanalizacyjną na ulicy Jurowieckiej. W najbliższej przyszłości ulica Jurowiecka zostanie poszerzona i wyremontowana. Natomiast przy skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza i alei Piłsudskiego znajdzie się kładka dla pieszych przy powstającym centrum przesiadkowym.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×