Tu jesteś:

Nowy obiekt handlowo-rozrywkowy w Pabianicach

W zabytkowym centrum Pabianic powstanie obiekt handlowo – rozrywkowy Tkalnia. Dzięki najnowszej inwestycji spółki A&A, zdegradowany teren w centrum miasta zyska drugie życie.

Centrum handlowo – rozrywkowe Tkalnia powstanie na terenie dawnej fabryki włókienniczej Krusche – Ender przy ulicy Grobelnej 8 i dopełni proces rewitalizacji historycznej zabudowy miasta. Pabianice to drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w aglomeracji łódzkiej. Stabilna polityka budżetowa, wzrost wydatków na edukację, ponadprzeciętne wykształcenie mieszkańców, pozwalają oczekiwać jego szybkiego rozwoju w najbliższym czasie.

Tkalnia to najnowsza inwestycja spółki A&A. Inwestor jest liderem na rynku nieruchomości w centralnej Polsce. Oferuje do wynajęcia blisko ćwierć miliona metrów kwadratowych powierzchni handlowej, magazynowej, produkcyjnej oraz biurowej, mieszczącej się w 18 zrewitalizowanych obiektach w Łodzi oraz okolicach.

Centrum handlowo - rozrywkowe stanie w bezpośrednim sąsiedztwie innych, już zrewitalizowanych budynków. Położenie w centrum miasta, między starym a nowym rynkiem, a także w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych sprawi, że obiekt będzie nie tylko głównym punktem na handlowej mapie miasta, ale także zapewni mieszkańcom rozrywkę              i pozwoli na miłe spędzenie czasu.

- Tkalnia będzie częścią miejskiego pasażu łączącego Park Słowackiego z bulwarami i  polem golfowym A&A Arkadia. W ramach inwestycji powstaną uliczki z restauracjami, kawiarniami  i sklepami otaczającymi miejski plac - z fontanną, rynkiem i zielenią. Chcemy, by Tkalnia przyciągała nie tylko miłośników zakupów, ale także ludzi pragnących smacznie zjeść i miło spędzić czas - wyjaśnia Adrian Majsterek, inwestor i współwłaściciel spółki A&A.

Powierzchnia najmu obiektu wyniesie blisko 13 tys. mkw. GLA. Znajdzie się w nim 40 sklepów. Dla wygody klientów inwestor zaplanował także 230 miejsc parkingowych. Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z najemcami zainteresowanymi ulokowaniem się w centrum. Za komercjalizację obiektu odpowiada The Blue Ocean Investment Group.

Dogodne usytuowanie Tkalni oraz doskonała infrastruktura drogowa, m.in. bliskość dróg szybkiego ruchu S8, S14 oraz autostrad A1 i A2, spowodują, że komfortowy dojazd                      do centrum będą mieli nie tylko mieszkańcy Pabianic, ale także okolicznych miejscowości.

Projekt Tkalni powstał w pracowni architektonicznej MAAi, pod kierunkiem Marka Arciszewskiego, który odgrywał wiodącą rolę w projektowaniu i realizacji znaczących inwestycji w Ameryce Północnej, Azji i Europie Środkowej takich jak np.: Fashion Island (Bangkok), Saint Vital Centre (Winnipeg), Galeria Mokotów (Warszawa), Centrum Handlowe Port Łódź czy też Centrum Handlowe Skorosze (Warszawa). Unikatowa architektura obiektu będzie połączeniem najnowocześniejszych rozwiązań funkcjonalnych z kontekstem historycznym. Czerwona cegła na fasadzie budynku będzie nawiązywała do wyglądu fabrycznych zabudowań z XIX wieku. Natomiast zaprojektowany plac miejski i uliczki z kawiarniami oraz restauracjami są odpowiedzią na coraz popularniejszy trend otwierania się obiektów handlowych na ulice.

Pieczę nad realizacją inwestycji pełni Trebbi Polska, spółka utworzona w ramach rozwoju grupy Trebbi we współpracy z zespołem brytyjskich ekspertów w celu świadczenia specjalistycznych usług konsultingowych z zakresu budownictwa i nieruchomości.

Otwarcie obiektu zaplanowano na przełomie 2018/2019 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×