Tu jesteś:

Nowy Targ będzie miał centrum handlowe na dworcu?

Po tym, jak łódzkie MPK wykupiło PKS, pojawiły się nadzieje na jego modernizację. Inwestorzy zapewniają, że będzie to nadal dworzec, choć z częścią komercyjną, czyli niewielkimi sklepami czy restauracją.

Temat dworca powrócił, gdyż radni będą głosować zatwierdzenie planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części miasta. Nowotarskie władze w obawie, że MPK chciałoby wybudować kolejną galerię handlową, chcą zapisać w planie, że działka, na której obecnie stoi dworzec, może tylko częściowo pełnić funkcję komercyjną. O to, w jakiej części – właśnie rozgorzała dyskusja.

W projekcie planu zagospodarowania znalazł się zapis, żeby MPK mógł obecny dworzec przebudować tak, by ten w 50 proc. mógł służyć celom komercyjnym. Druga połowa miałaby nadal stanowić zaplecze komunikacyjne.

Teraz nowotarskie władze obawiają się, by chęć zysku nie przeważyła nad obowiązkiem zapewnienia połączeń komunikacyjnych i stąd pojawił się zapis o ograniczeniu w planie możliwości komercyjnego wykorzystania terenu. Głosowanie w poniedziałek.

Źródło: Tygodnik Podchalański

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×