Tu jesteś:

Nowe centrum handlowe w Szczecinie

Park handlowy Rondo Hakena

U zbiegu ulic Południowej i Krygiera w Szczecinie trwa budowa nowego obiektu. Park handlowy Rondo Hakena zaoferuje 10 tys. mkw. powierzchni sprzedażowej. Inwestorem projektu jest firma DNHS PARK, która odpowiada również za jego komercjalizację.

Park Hakena zaoferuje 25 sklepów oraz 450 miejsc parkingowych. Otwarcie obiektu do użytku przewidziano na trzeci kwartał 2019 roku. Za projekt odpowiada Krzysztof Słomiany z pracowni projektowej TU-ES ze Szczecina.

Koncepcja zakłada zgromadzenie w obiekcie branż zaspokajających podstawowe potrzeby konsumpcyjne mieszkańców w zakresie handlu i usług - informuje firma DNHS.

Szczecin ma ponad 407 tys. mieszkańców i jest siódmym największym miastem w Polsce. Miasto charakteryzuje się relatywnie niskim nasyceniem powierzchnią centrów handlowych na 1000 mieszkańców, co wskazuje na możliwy potencjał dla nowych inwestycji. Catchment, rozumiany jako 15-minutowa czasowa strefa dojazdu samochodem, zamieszkany jest przez ponad 200 tys. mieszkańców, z czego 82 tys. znajduje się w zasięgu do 10 minut jazdy. Planowane zagospodarowanie otoczenia to wielorodzinna zabudowa mieszkaniowa, część planowanych inwestycji jest już zrealizowana bądź jest w trakcie realizacji. Otoczenie Ronda Hakena już dziś ma charakter handlowy – w pobliżu ronda znajdują się: Auchan, Decathlon oraz salony samochodowe. Projektowany Park Handlowy Rondo Hakena ma szansę skutecznie uzupełniać ofertę pobliskich obiektów wykorzystując lokalizację oraz ofertę handlową.

Nieruchomość na której budowany będzie park handlowy położona jest w pobliżu południowej granicy Szczecina, na skrzyżowaniu ul. Krygiera z ul. Południową. Wspomniane ulice pełnią ważną rolę w układzie komunikacyjnym miasta stanowiąc istotne arterie o kierunku N-S (ul. Południowa) oraz W-E (ul. Krygiera). Dodatkowo, lokalizacja ma szansę na dodatkowy potencjał klientów z Niemiec, ponieważ przebiegająca w pobliżu ul. Południowa będąca częścią drogi krajowej nr 13, stanowi najszybsze połączenie pomiędzy granicą a centralnymi obszarami Szczecina. Dzięki korzystnej lokalizacji w układzie drogowym Aglomeracji Szczecińskiej, czasowa strefa dojazdu planowanego obiektu pokrywa południe Szczecina, sięgając obszarów centralnych miasta. Strefa rozciąga się w kierunku południowym na obszar gminy Kołbaskowo sięgając granicy polsko-niemieckiej.

Źródło: www.rondo-hakena.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×