Tu jesteś:

Nowa wielofunkcyjna inwestycja Zdrojowej Invest w Świnoujściu

Zdrojowa Invest rozpoczyna przygotowania pod swoja największą inwestycje – Baltic Park Molo w Świnoujściu. Już wiadomo, że tuż przy plaży, kołobrzeski holding wybuduje multifunkcyjny kompleks hotelowo-rozrywkowo-handlowy.

Pomysłodawcą inwestycji Baltic Park przy promenadzie w Świnoujściu jest duński deweloper Kristensen Group. Rozmowy pomiędzy Kristensen Group, a Zdrojowa Invest trwały wiele miesięcy, a transakcja opiewająca na ponad 20 mln zł jest najprawdopodobniej największą na rynku nieruchomości w województwie zachodniopomorskim. Od września biuro Kristensen Group w Świnoujściu w Baltic Park Promenada działa juz pod szyldem Zdrojowej Invest. To był wstęp do przejęcia całej inwestycji przez kołobrzeska grupę, która ma bogate doświadczenie w hotelarstwie i jest gwarantem, ze zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego powstanie tam kompleks hotelowo-apartamentowy z funkcjami uzupełniającymi.

Teraz trwa przygotowanie terenu pod budowę. W międzyczasie zarósł on drzewami i krzewami, wobec czego koniecznym stało się ich usuniecie, co jest zgodne z przeznaczeniem terenu w planie pod budowę i otrzymanymi przez inwestora zezwoleniami. Prace zostały powierzone profesjonalnemu podmiotowi, który jednocześnie został zaangażowany do wykonania nasadzeń zastępczych, zgodnych ze wskazaniami Prezydenta Miasta Świnoujścia. Nasadzenia te maja na celu uzupełnienie ubytku zielni i są wyrazem realizacji strategii Zdrojowa Eco Friendly, której celem jest dbanie o środowisko przez holding.

Koncepcja Zdrojowej Invest zakłada, ze Baltic Park Molo będzie się składał z dwóch hoteli 4- i 5-gwiazdkowych o zróżnicowanej wysokości od 7 do 12 pięter. Będzie to kompleks obiektów najnowszej generacji, przy promenadzie i dojściu na plaże, z 5 funkcjami: hotelowa z rozbudowanym zespołem SPA & Wellness i konferencyjnym, centrum handlowego i rozrywkowego z pasażami, centrum sztuki, a dodatkowo z aquaparkiem oraz kinem wielosalowym. Obiekt będzie miał ok. 600-700 apartamentów, w większości w systemie condo i z widokiem na morze.Dodatkowo będzie to największe hotelowe centrum biznesowe na Wybrzeżu i jedno z największych w Polsce. Największa z sal konferencyjno-sympozyjnych będzie mieściła ponad 1000 osób. Natomiast powierzchnia całego kompleksu wyniesie 50-55 tys. mkw. Łączna wartość przedsięwzięcia to ok. 200-250 mln zł.

O finalnym kształcie architektonicznym inwestycji zadecyduje międzynarodowy konkurs, do którego zostaną zaproszone renomowane biura projektowe z Polski i zagranicy. Właśnie rozpoczął się pierwszy etap inwestycji Baltic Park Molo. Natomiast kolejny, a wiec rozpoczęcie budowy przypadnie na 2012/2013. Zakończenie w kilku etapach planowane jest na lata 2014-2017.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×