Tu jesteś:

Newbridge wspiera szpitale w Toruniu, Krakowie i Łodzi

Ponad  3 tys. produktów spożywczych, środków czystości i artykułów higienicznych zostało podarowane łącznie trzem lokalnym szpitalom w Toruniu, Krakowie oraz Łodzi. To inicjatywa centrów należących do Newbridge: Nowych Bielaw, Nowych Czyżyn i Nowej Górnej, aby wesprzeć pacjentów i personel medyczny placówek w czasie epidemii.

W związku z epidemią koronawirusa zabezpieczenie personelu medycznego szpitali jest szczególnym priorytetem. Towary takie jak żywność, artykuły higieniczne czy codzienne środki czystości to dziś w wielu placówkach medycznych artykuły pierwszej potrzeby, których zapasy niezwykle szybko się kończą. Dlatego w akcie solidarności ze swoimi społecznościami lokalnymi, trzy centra handlowe z portfolio Newbridge przygotowały wózki załadowane kilkuset kilogramami niezbędnych produktów dla trzech szpitali w swoich miastach.

Rezerwy Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych w Toruniu postanowiło uzupełnić Centrum Nowe Bielawy. Toruńskie centrum dostarczyło prawie 760 produktów. Swoje wsparcie zaoferował także największy najemca centrum, lokalny oddział Carrefour, który również przekazał darowiznę na rzecz szpitala. W sumie, w ostatni wtorek do placówki trafiło ponad 900 różnych produktów, m.in.  żywności czy artykułów higienicznych.

Podobne wsparcie rzeczowe od Centrum Nowe Czyżyny otrzymał w tym tygodniu Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu, do którego trafiło blisko 650 sztuk produktów, w tym artykułów spożywczych, środków czystości i higieny.

Nowa Górna z kolei postanowiła wesprzeć funkcjonowanie sąsiadującego z obiektem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, któremu partneruje również w innych przedsięwzięciach charytatywnych, m.in. jest jednym ze sponsorów dorocznego Biegu Charytatywnego ICZMP Run. W sumie łódzkie centrum przekazało dziś placówce ponad 1,5 tys. produktów pierwszej potrzeby. Tutaj również w pomoc zaangażował się jeden z najemców centrum – łódzki oddział hipermarketu Carrefour.

Świadomi sytuacji, z jaką mierzą się obecnie pacjenci i polska służba zdrowia, bez namysłu zareagowaliśmy i zwróciliśmy się z pytaniem do szpitali, co możemy im podarować. Cieszymy się, że choć w minimalnym stopniu możemy przyłączyć się do walki z epidemią, która dotyka nas wszystkich - mówi Marta Drzewiecka, Marketing & Customer Experience Manager Newbridge Poland.

W ten sposób szpitale uzupełniły swoje rezerwy m.in. wody mineralnej, soków, herbaty, kawy, mleka, cukru, wafli ryżowych, chrupkiego pieczywa, gotowych dań do odgrzania, suchych produktów, konserw, zup, kisieli czy dżemów, z których korzystać będą zarówno pacjenci, jak i lekarze oraz pielęgniarki. W paczkach znalazły się także środki higieny, m.in.  mydła w płynie, ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane, żele pod prysznic oraz szampony.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×