Tu jesteś:

Nestle i Starbucks zawarły umowę

Nestlé i Starbucks zawarły umowę dotyczącą bezterminowej ogólnoświatowej licencji na sprzedaż pakowanych produktów konsumenckich i żywności.

Spółki Nestlé i Starbucks Corporation zawarły umowę, w ramach której Nestlé ma zyskać nieograniczone czasowo prawo do sprzedaży na całym świecie pakowanych produktów konsumenckich i żywności Starbucks poza kawiarniami firmy.

- Zawarcie tej umowy wpisuje się w realizację naszej strategii wzrostu, stawiając Nestlé w wyjątkowej pozycji w branży kawowej dzięki pełnemu wachlarzowi innowacyjnych marek. Mając w swojej ofercie produkty Starbucks, Nescafé i Nespresso będziemy oferować najbardziej kultowe marki kawy - powiedział Mark Schneider, dyrektor generalny Nestlé.

Porozumienie to znacząco rozszerza ofertę kaw Nestlé na rynku północnoamerykańskim, natomiast marka Starbucks będzie mogła wejść na kolejne rynki spożywcze.

Do rodziny Nestlé dołączy blisko 500 pracowników Starbucks z USA i Europy, z czego większość zatrudnionych jest w Seattle i Londynie.

Międzynarodowa ekspansja działalności będzie prowadzona z siedziby głównej Nestlé położonej w szwajcarskim Vevey.

Umowa obejmuje marki pakowanych kaw i herbat Starbucks, nie uwzględnia  zaś produktów gotowych oraz sprzedaży w obrębie kawiarni tej sieci.

Źródło: Starbucks Corporation , BW

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×