Tu jesteś:

Neinver notuje wzrost sprzedaży w centrach outlet

Outlet Factory Kraków.

33 miliony klientów odwiedziło w 2011 roku centra typu outlet zarządzane przez Neinver. Firma obecna w sześciu krajach, zamknęła ubiegły rok odnotowując znaczny wzrost liczby odwiedzin i sprzedaży we wszystkich obiektach. W sumie obroty w centrach wyprzedażowych zwiększyły się o 12 proc. w stosunku do roku 2010.

Wynik 33 mln odwiedzin oznacza wzrost o 7,6 proc. w stosunku do 2010 r. W 2011 roku rosła lojalność konsumentów oraz wskaźnik konwersji (stosunek zakupów do liczby wizyt). Klienci wracali do centrów wyprzedażowych Neinver średnio od 13 do 15 razy w ciągu roku, a ponad 75 proc. odwiedzających dokonało zakupów.

- Wzrost liczby odwiedzin, a przede wszystkim wysoki wskaźnik konwersji, świadczą o tym, że obiekty zarządzane przez Neinver stały się ‘centrami docelowymi’, do których konsumenci przyjeżdżają z wyraźnym zamiarem dokonania zakupów – mówi Barbara Topolska, Dyrektor Generalna Neinver Polska.

Neinver jest drugim pod względem powierzchni handlowej operatorem centrów outlet w Europie,  zarządzając 13 tego typu obiektami. Firma działa w Polsce, we Włoszech, Portugalii, Niemczech i w rodzimej Hiszpanii.

Polska, w której Neinver rozwija centra outlet Factory od 2002 roku, jest dla firmy krajem o kluczowym znaczeniu. W 2011 roku obiekty w Polsce odnotowały ponad 7 mln odwiedzin, czyli o 13 proc. więcej niż w roku 2010. Wraz z rosnącą liczbą odwiedzających, sprzedaż zarejestrowana w centrach Factory zwiększyła się o 10 proc.. W 2012 roku mija 10 lat od otwarcia pierwszego Factory w warszawskiej dzielnicy Ursus. Największym centrum outlet w Polsce jest działające od jesieni ubiegłego roku Factory Kraków o powierzchni 22 000 mkw. W centrum outlet Factory w Poznaniu na powierzchni 15 200 mkw. mieści się 120 sklepów, a we Wrocławiu na 13 500 mkw. funkcjonuje 107 lokali.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×