Tu jesteś:

Największa transakcja w Europie w ciągu 18 miesięcy - sprzedany biurowiec IZD Tower

W dniu 4 maja br. fundusz Matrix European Real Estate Investment Trust Limited (MEREIT) sfinalizował sprzedaż 100% udziałów w wiedeńskim biurowcu IZD Tower. Nieruchomość o wartości 212,25 miliona Euro nabyła spółka joint venture założona przez fundusz Signa Recap Development Fund I oraz dużą niemiecką grupę ubezpieczeniową.

Ta 38-piętrowa wieża oferująca około 63.000 m² powierzchni jest najwyższym biurowcem w Wiedniu. Obiekt jest w pełni wynajęty przez zarówno austriackie jaki i międzynarodowe firmy. Wśród najemców znajdują się takie firmy jak: OMV, Borealis, Ernst & Young oraz Oracle. Przy tej transakcji Matrix’owi doradzał Jones Lang LaSalle i Valartis Europe.

Tomasz Trzoslo, dyrektor działu rynków kapitałowych w Europie Środkowo-Wschodniej w Jones Lang LaSalle skomentował: “Jest to jedna z największych transakcji pojedynczych nieruchomości, która została zawarta w Europie na przestrzeni ostatnich 18 miesięcy. Pomimo tego, że Austria nie stanowi części postkomunistycznej Europy, geograficznie przynależy ona do Europy Środkowo-Wschodniej i dlatego transakcja ta jest istotna również dla naszego regionu. Dowodzi, że inwestorzy są zainteresowani dobrej jakości nieruchomościami nawet o wysokich wartościach, pomimo obecnych warunków makroekonomicznych w Europie. Jestem przekonany, że dla najlepszych produktów inwestycyjnych w regionie Europy Środkowej-Wschodniej o równie dużej wartości co IZD Tower istnieją obecnie warunki do znalezienia inwestorów chętnych do zakupu takich nieruchomości.”

Źródło: Jones Lang LaSalle

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×