Tu jesteś:

NG2: lipiec to miesiąc wzrostu sprzedaży o 3,6 proc.

Grupa obuwnicza NG2, posiadająca m.in. markę CCC, w minionym miesiącu osiągnęła 3,6-proc. wzrost sprzedaży, do 66,6 mln zł.

Obroty grupy NG2 w poszczególnych miesiącach tego roku w dużym stopniu były zależne od pogody. Przy sprzyjającej były na wysokim plusie w porównaniu z poprzednim rokiem, przy niesprzyjającej widać było spadki.

Od stycznia do lipca grupa uzyskała 506,8 mln zł przychodów (wzrost o 4,2 proc.). Zarząd NG2 uważa, że osiągnięcie w skali całego roku zakładanych 1,12 mld zł (+20 proc.) jest wciąż możliwe. Zdaniem Piotra Nowjalisa, wiceprezesa NG2, drugie półrocze będzie dla przedsiębiorstwa bardziej znaczące zarówno pod względem przychodów, jak i wyniku netto.

Firma zajmuje się dystrybucją obuwia na terenie Polski (654 sklepów) oraz Czech (38 sklepów). Jedna ze spółek zależnych zajmuje się produkcją obuwia. Firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2 grudnia 2004. Jej udział w polskim rynku sprzedaży obuwia niezależne badania szacują na 5,5 proc.

Źródło: NG2

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×