Tu jesteś:

NAPOLLO z propozycją pakietu pomocowego dla najemców

Napollo, właściciel i zarządcach galerii oraz parków handlowych typu convenience (N-Park), zaproponował swoim najemcom, których lokale pozostają zamknięte od 14 marca tego roku, rozwiązanie polegające na obniżce czynszu za marzec oraz 14-dniowych wakacjach czynszowych w kwietniu. Rozwiązanie jest doraźnie i przygotowane zgodnie z dzisiejszym stanem wiedzy o sytuacji.

Firma Napollo, jako długoterminowy i lojalny partner najemców, których lokale pozostają zamknięte zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, wyszła z propozycją doraźnych rozwiązań pomocowych. Zaproponowany Najemcom, którzy w świetle powołanego powyżej rozporządzenia nie mogą prowadzić handlu w swoich lokalach w obiektach handlowych, pakiet to 14-dniowe wakacje czynszowe w kwietniu oraz 10% obniżka opłat czynszowych za marzec. Firma zdecydowała się na przygotowanie pakietu dla swoich najemców w ramach możliwości, jakimi dysponuje obecnie, mając na względzie własne zobowiązania wobec instytucji finansowych, które obsługuje na bieżąco, a także pomimo faktu, że zaistniała sytuacja nie stanowi okoliczności, które stwarzałyby podstawy do niewykonywania przez najemców swoich zobowiązań.

Nasza decyzja podyktowana jest poczuciem solidarności biznesowej oraz obywatelskiej wobec Najemców. Wynika z chęci pomocy najemcom w utrzymaniu stabilności finansowej a także uniknięciu zwolnień i redukcji personelu. Podkreślamy, że na nas również ciążą zobowiązania np. wobec banków, które dziś w całości spoczywają na firmie, podobnie jak i zaproponowane najemcom ulgi. – mówi Sławomir Zawadzki, Prezes Zarządu Napollo Holding. - Sytuacja dynamicznie się zmienia, a wspomniane tu rozwiązania odpowiadają dzisiejszemu stanowi naszej wiedzy nt. ograniczeń handlu. Pozostajemy zatem w stałym kontakcie z najemcami w celu możliwości aktywnego reagowania na bieżąco na zmieniające się uwarunkowania czy wytyczne. – dodaje Sławomir Zawadzki. 

W galeriach i parkach handlowych wygodnych zakupów należących do Napollo otwarte są obecnie wyłącznie lokale dopuszczone rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca tego roku.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×