Tu jesteś:

Multikino wybrało Galerię Warmińską

W Galerii Warmińskiej, która będzie zlokalizowana w Olsztynie przy ul. Sikorskiego, powstanie pierwsze w mieście, a także w regionie 9 - salowe Multikino. Zajmie ono powierzchnię około 3 300 mkw.

Olsztyńskie Multikino zaoferuje swoim Klientom 9 klimatyzowanych sal. Podpisanie umowy z Galerią Warmińską wynika ze strategii ekspansji firmy Multikino SA, która zakłada lokalizację obiektów w mniejszych miastach o wysokim potencjale. Olsztyn jak najbardziej spełnia takie wymogi. – powiedział Piotr Zygo, prezes Grupy Multikino SA.

Dokładamy wszelkich starań, aby Galeria Warmińska była jak najwyższej klasy obiektem handlowym - mówi Mariusz Kowalczyk, przedstawiciel zespołu ds. komercjalizacji w firmie Libra Project. - Naszym celem jest pozyskanie kluczowych najemców z branży rozrywkowej, a Multikino z pewnością do takich należy. Kino będzie obsługiwać całe województwo warmińsko-mazurskie, zamieszkałe przez 1,5 mln osób, co z pewnością korzystnie wpłynie na obniżenie cen biletów.

Multikino SA jest pierwszym operatorem multipleksów, który rozpoczął działalność na rynku polskim. Obecnie Multikino posiada 188 ekranów z łączną liczbą 42 362 miejsc i jest obecne w 15 największych miastach Polski: Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Elblągu, Zabrzu, Włocławku, Rybniku, Koszalinie oraz Sopocie. Multikino to równocześnie niekwestionowany lider aktywności pozarepertuarowych oraz technologii 3D. Na pokazach w Multikinie spotykają się kibice sportowi, melomani, fani gwiazd muzyki pop oraz pasjonaci wybranego repertuaru. Do wizytówek Multikina należą takie imprezy jak Multibabykino – dla matek z dziećmi, Kino na Obcasach – seanse tylko dla kobiet, Opery HD, mecze, koncerty, maratony i festiwale. Multikino zaprasza swoich gości również do kawiarni filmowych Cavablanca należących do sieci Multikina.

Galeria Warmińska powstanie na osi rozwoju miasta, w jego południowej części, przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Tuwima. W jej bliskim otoczeniu znajdują się największe olsztyńskie osiedla: Jaroty, Nagórki i Pieczewo, zamieszkałe przez ponad 80 tys. osób. Do grona potencjalnych Klientów Galerii zaliczyć można również 30 tys. studentów z pobliskiego kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Położenie Galerii Warmińskiej zapewni jej Klientom dogodny dojazd z każdego punktu miasta, zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem, a z kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego także rowerem, dzięki ścieżce rowerowej biegnącej wokół Galerii i przyległych do niej terenów zielonych. Jednocześnie w pobliżu inwestycji planowana jest budowa nowej linii tramwajowej.

Galeria Warmińska będzie największym kompleksem wielofunkcyjnym w Olsztynie, spełniającym funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Powierzchnia całkowita tej nowoczesnej, dwupoziomowej galerii wyniesie blisko 109 tys. mkw. Znajdzie się na niej między innymi 180 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, kręgielnia, klub fitness, kino i amfiteatr, boiska sportowe, a zimą lodowisko.

Inwestorem Galerii Warmińskiej jest Dariusz Miłek poprzez spółkę Libra Project sp. z o.o.

Dariusz Miłek to prezes spółki NG2 SA, polski przedsiębiorca roku 2007, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC - lidera na polskim rynku obuwia. Jako inwestor, Dariusz Miłek ma na swoim koncie m.in. budowę centrum handlowego Cuprum Arena w Lubinie o powierzchni 70 tys. mkw., planuje także kolejne inwestycje w Kielcach i Lesznie.

Źródło: MediaDem

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×