Tu jesteś:

Motorola Polska najemcą Green Office w Krakowie

Green Office, Kraków

Kompleks biurowy Green Office zlokalizowany przy ul. Czerwone Maki 82 w Krakowie to zespół trzech budynków o kameralnym charakterze z widokiem na Bielany i Kopiec Kościuszki. Inwestorem obiektu jest Grupa Buma.

Firma Motorola Polska wynajęła łącznie 11 300 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Green Office. W maju tego roku wprowadzi się do oddanego w pierwszej kolejności budynku B, w którym zajmie 8 tys. mkw. W październiku, po oddaniu do użytkowania budynku A, Motorola zajmie kolejne 3.3 tys. mkw.

Budynek C o pow. 10 tys. mkw należy do ostatniego etapu inwestycji i jest w trakcie realizacji. Jego oddanie zaplanowane jest w 2012 roku. Obecnie budynek ten jest w trakcie komercjalizacji. Oprócz funkcji biurowych w kompleksie znajdzie się także miejsce na handel i usługi. W budynkach ma powstać m.in. samoobsługowa restauracja oraz salonik prasowy. Zmotoryzowani będą mogli dodatkowo skorzystać z 600 miejsc parkingowych.

Szczególną uwagę inwestor przywiązał do rozwiązań ekologicznych. Na terenie kompleksu zamontowano system oświetlenia działającego w oparciu o czujki ruchu/obecności i pomiaru natężenia światła. Zamontowano także nowoczesną armaturę z systemem fotokomórek pozwalający na oszczędność wody. Aktualnie trwają również prace przygotowawcze do montażu gniazd umożliwiających ładowanie samochodów zasilanych elektrycznie. Rozwiązania projektowe w zakresie konstrukcji, elewacji oraz instalacji wewnętrznych oparte zostały o technologie energooszczędne, pasywne, z zastosowaniem systemów inteligentnych (rozwiązania ograniczające straty i zyski ciepła "żaluzje zewnętrzne, szyby niskoemisyjne", automatyka zapewniająca racjonalne sterowanie procesami ogrzewania i klimatyzacji)

Realizacja planów rozwoju sieci komunikacji miejskiej Krakowa przewiduje budowę trasy szybkiego tramwaju przy ul. Bobrzyńskiego wraz z jej rozbudową, co w znacznym stopniu ułatwi użytkownikom kompleksu komunikację z centrum miasta (ul. Bobrzyńskiego znajduje się w odległości ok. 200 m od Kompleksu Green Office). Teren, na którym powstaje kompleks Green Office położony jest w centrum obszaru, na którym koncentrować się będzie znaczący potencjał naukowo-badawczy Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz potencjał innowacyjno-rozwojowy niezależnych instytucji biznesowych. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Centrum Przetwarzania Danych Grupy Onet.pl oraz kompleks o charakterze laboratoryjno-biurowym Park Life Science realizowany przez Jagiellońskie Centrum Innowacji. W odległości około 4 km od nieruchomości przebiega obwodnica Krakowa - autostrada A4 co w znacznym stopniu ułatwia komunikację w obrębie miasta Krakowa, a także z trasami wylotowymi z Krakowa w kierunku Katowic, Warszawy, Wrocławia, Rzeszowa oraz z portem lotniczym Kraków-Balice.

Szczególną funkcję w zagospodarowaniu pełnią tereny zielone (powierzchnia biologicznie czynna stanowi aż 30 proc. terenu inwestycji), która przyczynia się do stworzenia atrakcyjnego otoczenia dla pracy przyszłych najemców. Autorem projektu architektonicznego jest krakowska pracownia architektoniczna UCEES.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×