Tu jesteś:

Mix najemców w różnych formatach handlowych

Fotolia

Jak stworzyć idealny zestaw najemców? Jakich wybrać najemców strategicznych dla realizowanego projektu? Czy ci sami najemcy sprawdzą się w centrum wyprzedażowym i w parku handlowym? Eksperci CBRE pokazują, co sprawia, że dany projekt ma szanse na sukces i na co zwracać uwagę dobierając najemców.

W każdym formacie projektu handlowego, jednym z najistotniejszych elementów jest strategia wynajmu. Zaczynając od wyboru odpowiedniej lokalizacji, która zapewni wysoką odwiedzalność, poprzez dopasowanie wielkości projektu do lokalnego rynku, jego koncepcji architektonicznej i komunikacji wewnątrz i zewnątrz centrum oraz obszaru oddziaływania centrum, to strategia wynajmu finalnie określi profil projektu, grupę docelowych odbiorców i użytkowników centrum handlowego. Ostatecznym i jednym z najistotniejszych etapów projektu jest odpowiedni dobór najemców, który sprawi, że projekt jest wewnętrznie spójny - ma on decydującą rolę w przyciąganiu i zatrzymaniu klientów.” – powiedziała Magdalena Frątczak, dyrektor działu powierzchni handlowych w CBRE.

- W przygotowaniu odpowiedniego układu najemców może pomóc analiza obecnych powierzchni danych najemców w konkurencyjnych centrach handlowych lub też przeprowadzenie indywidualnych wywiadów z najemcami strategicznymi, w których określą wielkość swoich powierzchni oraz ich wstępną lokalizację. Rekomendowane jest również określenie procentowego udziału poszczególnych branż w centrum. Taka analiza będzie pomocna w przygotowaniu odpowiedniego profilu i pozycjonowania projektu. – dodała Joanna Mroczek, dyrektor działu doradztwa i badań rynku w CBRE.

 Expert\'s Viewpoint_Mix najemcow w roznych formatach handlowych [232,83 kB]
Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×