Tu jesteś:

Miliard złotych za Poznań City Center

Poznań City Center

Centrum handlowe przy dworcu Poznań Główny zostało sprzedane. Oficjalna kwota transakcji pozostaje tajemnicą, ale mówi się o miliardzie złotych. To jedna z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości w ostatnich latach.

Otwarte niedawno centrum handlowe zostało nabyte przez Resolution Real Estate Fund IV i Prime European Shopping Centre Fund. Pieniądze ze sprzedaży wpłyną na konta spółki TriGranit, która budowała centrum. Zarobi również PKP, które ma 23 proc. udziałów w spółce, do której dziś należy galeria. Koleje dały pod budowę ponad 4 ha gruntu o wartości 58 mln zł.

Powierzchnia galerii wynosi 58 tys. mkw. Poznań City Center od początku przyciągało wielu klientów. Tylko w pierwszy weekend nową galerię odwiedziło aż 160 tys. ludzi. Budowa była elementem szeroko zakrojonego projektu, w ramach którego powstał także nowy dworzec kolejowy zintegrowany z nowym dworcem autobusowym i transportem miejskim. Pasażerowie kolei mogą być spokojni, bo sam dworzec pozostaje własnością PKP i nie będzie nikomu sprzedawany.  PKP przygotowuje się do kolejnego etapu inwestycji obejmującej tereny Dworca Głównego.

- Przed nami budowa kładki łączącej kompleks z peronami 4,5 i 6 oraz okolicą Dworca Zachodniego. Zgodnie z pierwotnymi założeniami projektowymi,  będzie ona elementem kończącym integrowanie poszczególnych części stacji. Planujemy również odtworzenie elewacji budynku starego dworca i zagospodarowanie tego terenu.  Chcemy, aby w tym miejscu powstał m.in. pasaż połączony z funkcjami obsługi podróżnych, jeśli takie będą w tym miejscu potrzebne - mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP S.A.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×