Tu jesteś:

Mieszkańcy oprotestowują rozbudowę Galerii Bałtyckiej

Galeria Bałtycka, Gdańsk

Galeria Bałtycka ma być rozbudowana, jednak inwestorowi przeszkadza bieg potoku Strzyża. Mieszkańcy nie chcą mieć rzeki pod oknami i sprzeciwiają się projektowi – donosi Dziennik Bałtycki.

Galeria Bałtycka liczy 46 tys. mkw. Inwestor, spółka ECE Projektmanagement Polska planuje powiększyć ją o kolejne 15 tys. mkw.
– Planujemy rozbudowę na trzech poziomach. W związku z tym podziemny potok Strzyża zostanie przeniesiony z zachowaniem wszelkich wymogów technicznych i prawnych – zapewnia Robert Sztemberg z ECE. – Przewidujemy otwarcie rozbudowanego centrum wiosną 2016 r.

Mieszkańcy krytykują jednak działania inwestora, wskazując, że złożona przez ECE do magistratu karta inwestycji dotyczy jedynie przebudowy potoku Strzyża, a nie całości inwestycji, tzn. rozbudowy Galerii Bałtyckiej. W wyniku interwencji mieszkańców i lokalnych mediów w ramach postępowania administracyjnego nałożony zostanie na inwestora obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przybudowy potoku – informuje Dziennik Bałtycki.

Źródło: Dziennik Bałtycki

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×