Tu jesteś:

Miasta w woj. dolnośląskim i opolskim korzystają z przygranicznego położenia

Cuprum Arena, Lubin

Przygraniczne położenie województw dolnośląskiego i opolskiego może pozytywnie wpływać na potencjał handlowy zlokalizowanych w nich miast. Bardzo dobry przykład stanowi Zgorzelec, którego centra handlowe obsługują również niemieckich klientów czytamy w raporcie Colliers International „Nowe szlaki na handlowej mapie Polski. Nieodkryty potencjał mniejszych miast”.

Przygraniczne położenie województw dolnośląskiego i opolskiego może pozytywnie wpływać na potencjał handlowy zlokalizowanych w nich miast. Bardzo dobry przykład stanowi Zgorzelec, którego centra handlowe obsługują również niemieckich klientów. Większość z analizowanych miast to mniejsze ośrodki z 30 – 40 tys. mieszkańców, w których szczególnie sprawdzić się mogą obiekty w formacie parków handlowych.

Lubin jest wyjątkowym miastem ze względu na bardzo wysoką siłę nabywczą mieszkańców (wyższa o ponad 30 proc. od średniej krajowej). W mieście zlokalizowana jest zarówno duża galeria handlowa Cuprum Arena z prestiżowymi najemcami, jak również nowoczesne Centrum Wyposażenia

Wnętrz Indomo, które można uznać za ewenement w miastach podobnej wielkości. W związku z bezpośrednim sąsiedztwem Bielawy i Dzierżoniowa miasta te analizowane są jako jeden obszar miejski. W większości z analizowanych miast nadal istnieje potencjał na nowe obiekty handlowe dopasowane do lokalnych potrzeb.

Najwyższym potencjałem charakteryzuje się Nysa, w której na chwilę obecną brak jest nowoczesnego centrum handlowego. Świdnica, Jelenia Góra oraz Kędzierzyn-Koźle zostały uznane za miasta o najwyższym stopniu ryzyka inwestycyjnego ze względu na istniejącą i planową podaż powierzchni handlowej, jak również różnorodność oferty zwłaszcza w dwóch pierwszych z wyżej wymienionych miast.

Cały raport czytaj tutaj.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×