Tu jesteś:

Metro Properties inwestorem zastępczym budowy łódzkiej Sukcesji

Sukcesja, Łódź

Fabryka Biznesu, inwestor Centrum Handlowo-Rozrywkowego „Sukcesja” w Łodzi, wybrała inwestora zastępczego budowy, którym została spółka Metro Properties. Obie strony podpisały właśnie umowę, Merto rozpoczęło również poszukiwania generalnego wykonawcy obiektu. 

Metro Properties jest spółką zarządzającą nieruchomościami, głównie międzynarodowego koncernu Metro Group (obecnie ponad 2200 obiektów w 33 krajach). Na polskim rynku działa od blisko 15 lat (do ubiegłego roku pod nazwą Metro Group Asset Management), zajmując się planowaniem i budową obiektów handlowych, zarządzaniem nimi, wynajmem i sprzedażą.

Prace budowlane przy Sukcesji rozpoczną się jeszcze tym roku. W kompleksie o około 120 tys. mkw. powierzchni użytkowej i ponad 49 tys. mkw. powierzchni najmu znajdą się m.in. galeria handlowa z food courtem (ok. 170 sklepów i lokali usługowych), hotel klasy biznesowej z zapleczem konferencyjnym, strefa rozrywkowo-rekreacyjna (w tym 9-salowy multipleks, klub fitness i plac zabaw dla dzieci) oraz dwupoziomowy parking na ponad 1000 miejsc.

„Sukcesja” powstanie przy al. Politechniki 5, w sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Łódzkich, które w lutym oddały do użytku Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze, jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Z Kolei Politechnika Łódzka, największa uczelnia techniczna w regionie, której kampus znajduje się w pobliżu, przygotowuje się do budowy Akademickiego Centrum Sportowego. Nieopodal polsko-hiszpańska grupa inwestorów zaczęła już natomiast wznosić duże osiedle mieszkaniowe (docelowo 2 tys. mieszkań). Dzięki tym inwestycjom doskonale zlokalizowany, ale zaniedbany dotychczas postindustrialny rejon Łodzi zmieni się w najbliższych latach diametralnie, w atrakcyjnie zagospodarowany i tętniący życiem. Nowe Centrum Handlowo-Rozrywkowe „Sukcesja” przyjmie pierwszych klientów w 2014 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×