Tu jesteś:

Manufaktura z certyfikatem ekologicznym

Audytorzy BREEAM po raz kolejny przyznali łódzkiej Manufakturze certyfikat Excellent w zakresie Building Management oraz podwyższyli stopień wyróżnienia do tego samego poziomu w kategorii Asset Rating. Oznacza to, że Manufaktura znalazła się w czołówce proekologicznych budynków w Polsce. Jednocześnie jest jedynym tak wysoko ocenionym zabytkowym obiektem.

BREEAM to standardowy system oceny jakości budynków na świecie. Certyfikat BREEAM (BRE Enviromental Assesment Method) powstał w 1990 roku i uważany jest za najlepiej dostosowany sposób opiniowania pod względem lokalnych warunków. Uwzględnia różne aspekty procesu inwestycyjnego, od projektu architektonicznego, przez proces budowy, aż do momentu rozpoczęcia użytkowania budynku.

Manufaktura to kompleks handlowo-usługowo-rozrywkowy o powierzchni najmu wynoszącej 125 tys. mkw. Zlokalizowana jest w Łodzi, w zabytkowych, dziewiętnastowiecznych budynkach pofabrycznych. Jego powierzchnia wynosi 27 ha. W Manufakturze znajduje się ponad 300 lokali, w tym prawie 200 butików, niemal 50 restauracji, kawiarni, pubów i 58 lokali typu Medium Size. Atrakcje kulturalne i rozrywkowe zapewniają m.in. Muzeum Fabryki, Teatr Mały, „Experymentarium”, klub fitness, dyskoteka, ścianka wspinaczkowa, kręgielnia i nowoczesne kino z piętnastoma salami oraz największy w Polsce wewnętrzny plac zabaw sieci Kinderplaneta. W Manufakturze zlokalizowany jest również czterogwiazdkowy hotel andel’s.

Manufaktura należy obecnie do Union Investment. Powstała jako flagowy projekt APSYS Polska, globalnego operatora, inwestora, dewelopera, agenta ds. najmu, który zarządza obiektem.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×