Tu jesteś:

Magnolia Park - są plany kolejnej fazy rozbudowy

Magnolia Park, Wrocław.

King’s Street Retail zamierza na przyszłotygodniowych targach MAPIC w Cannes ogłosić planowany program rozbudowy Magnolia Park we Wrocławiu, która obecnie jest największym centrum handlowo-rozrywkowo-rekreacyjnym na Dolnym Śląsku.

Rozbudowa Magnolia Park rozpoczęła się w marcu 2011 roku, obejmując dwie, realizowane równolegle fazy. W ramach pierwszej fazy, centrum zostało powiększone o 869 mkw. H&M, międzynarodowa marka oferująca modę i akcesoria dla dorosłych, młodzieży i dzieci, wynajęła łącznie 1 728 mkw. powierzchni. Dwupoziomowy salon H&M został otwarty 21 października br.

Druga faza obejmuje dobudowę 10 200 mkw. powierzchni w południowo-wschodniej części centrum, którą zajmie market budowlany Castorama. Na dachu tej części powstanie parking na 500 miejsc postojowych. Budowa tej fazy jest już znacznie zaawansowana i zostanie ukończona w pierwszym kwartale 2012 roku.

Magnolia Park należy do portfela King’s Street Retail, platformy grupującej polskie centra handlowe. Platforma ta została stworzona przez Real Estate Group należącą do Blackstone, globalnej firmy inwestycyjno-doradczej.

Od 18 października 2011 roku za zarządzanie Magnolia Park odpowiada Master Management Group, polska firma zarządzająca i inwestująca w nieruchomości handlowe. Blackstone powierzył Master Management Group doradztwo podczas transakcji, zarządzanie nieruchomościami, a także wynajem powierzchni w centrach należących do King’s Street Retail.

Zdaniem nowego właściciela Magnolia Park, Blackstone Real Estate Group, centrum nie osiągnęło jeszcze pełni swojego potencjału, stąd też decyzja o rozpoczęciu kolejnej fazy rozbudowy. Szczegółowe plany inwestycyjne zostaną ogłoszone na targach MAPIC, a zakończenie inwestycji ma nastąpić do końca 2013 roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×