Tu jesteś:

Lubelski rynek atrakcyjny dla inwestorów

Kolejny handlowy gigant zamierza walczyć o lubelski rynek. Grupa Muszkieterów chce zbudować tu sieć sklepów podaje Dziennik Wschodni.

– W Lubelskiem jest jeszcze sporo miejsca dla nowych graczy. To bardzo chłonny rynek– ocenia Andrzej Faliński z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. – Co ważne, rynek ten jest w 50 proc. obsługiwany przez tradycyjne formy kupiectwa. Dlatego będzie się zmieniał i to dosyć szybko czytamy w Dziennik Wschodni. Przyczynić ma się do tego m.in. ekspansja Muszkieterów. W ramach tej grupy kapitałowej działają supermarkety Intermarche i Bricomarche. Od początku tego roku firma otworzyła dziesięć takich sklepów. W naszym regionie działają tylko dwa, w Dęblinie i Zamościu.

– Poszukujemy gruntów oraz inwestorów, gotowych poprowadzić nasze sklepy – mówi Eliza Orepiuk, rzecznik Muszkieterów. – Chcielibyśmy jak najszybciej rozpocząć inwestycje. Dokładne informacje przekażemy już w najbliższą środę. Muszkieterowie będą konkurować z takimi potentatami, jak Biedronka czy Lidl. W Lublinie ta ostatnia firma goni rywala i otwiera kolejne sklepy. Ostatnio przy ul. Lwowskiej. Budowa kolejnych dyskontów Lidla trwa również przy al. Tysiąclecia i ul. Koncertowej.

– Nie oczekiwałbym jednak ostrej rywalizacji między poszczególnymi markami. Muszkieterowie i dyskonty obsługują różne grupy klientów – dodaje Faliński. – Spodziewam się ekspansji sklepów o powierzchni do tysiąca mkw. Tu są największe możliwości. Na nowe hipermarkety Lubelskie raczej nie powinno liczyć. Handlowcy walczą nie tylko o klientów ze stolicy regionu.

W Zamościu już od maja działa centrum handlowe – Galeria Twierdza. Znalazły się tam nie tylko znane sieci z branży odzieżowej, ale również Media Markt i spożywczy Inter Marche. W październiku przy ul. Lubelskiej ruszyła Galeria Revia Park z butikami i dużym sklepem spożywczym. Obok funkcjonuje sklep z logo Biedronki. Firma buduje już kolejny dyskont przy ul. Dzieci Zamojszczyzny.

W Chełmie pojawiły się nowe szyldy spółdzielczej sieci Gama. Dotąd lokalna PSS "Społem” otworzyła trzy takie sklepy. Jeszcze w tym miesiącu ruszy Centrum Handlowe Gama przy al. Piłsudskiego. A u zbiegu ul. Rejowieckiej i Lubelskiej powstanie Galeria Chełmska. Pod jej dachem znajdą się m.in.: market budowlany Castorama oraz hipermarket Tesco. W planach jest także budowa dwóch kolejnych centrów handlowych.

Nowe centrum powstanie również w Kraśniku. Galeria Raj ma mieć ponad 7 tys. mkw. Inwestor, grupa IVS Kusior, już szuka najemców. Trwają prace nad projektem. Z kolei w Białej Podlaskiej trwa już handel w trzecim w Polsce dyskoncie budowlanym francuskiej sieci Bricoman. Sklep ma powierzchnię ponad 2 tys. mkw. Prawdopodobnie na wiosnę rozpocznie się budowa galerii handlowej na terenie dawnych Fabryk Mebli przy ul. Łomaskiej czytamy w Dzienniku Wschodnim

Źródło: Dziennik Wschodni

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×