Tu jesteś:

Łódzka Plaza z Cinema City

Plaza Centers, która chce zbudować na łódzkich Chojnach centrum handlowo-rozrywkowe, zaprezentowała wizualizację obiektu.

Zamierza wykorzystać w nim zabytkowe elementy starej fabryki. Plaza Łódź – tak będzie nazywało się centrum, które ma powstać na terenie należącym do niedawna do zakładów Fakora. Plaza chce wybudować galerię z ponad setką sklepów, restauracjami, punktami usługowymi i kinem. Wiadomo już, że ma tam powstać drugi w Łodzi – po Manufakturze – multipleks sieci Cinema City z 12 salami, wyposażony m.in. w technologię trójwymiarową. Wszystko ma kosztować 85 mln euro. Inwestor czeka na decyzję o warunkach zabudowy, którą przygotuje wydział planowania przestrzennego i ochrony zabytków w Urzędzie Miasta Łodzi. – Inwestycja jest na etapie projektowania. Pracujemy nad ogólną koncepcją, potem przejdziemy do szczegółowego przygotowania projektu. Są plany zachowania najatrakcyjniejszych fragmentów starej zabudowy, ale jeszcze nie ma decyzji – mówi Agnieszka Cymerman, dyrektorka działu najmu Plaza Centers.

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×