Tu jesteś:

LPP zwiększy inwestycje

LPP podwyższyło planowane na ten rok nakłady inwestycyjne do ok. 590 mln złotych. Zwiększone wydatki przeznaczone będą na biura i logistykę.

Grupa LPP podwyższyła planowane na 2018 rok nakłady inwestycyjne o blisko 70 mln złotych - z 520 mln zł szacowanych w marcu. Podniesione zostały szacunki wydatków na biura oraz obszar logistyki oraz IT.

Planowane nakłady inwestycyjne grupy w 2018 roku to ok. 590 mln zł, co oznacza wzrost o ok. 34 proc. rok do roku. Wydatki na sklepy mają wynieść ok. 350 mln zł, wydatki na biura ok. 135 mln zł, na obszar logistyki 60 mln zł, a 45 mln zł przeznaczonych zostanie na obszar IT.

W marcowej prezentacji Grupa podawała, że planowane na 2018 rok wydatki na biura to ok. 95 mln zł, a na obszar logistyki oraz IT to 75 mln zł. Wydatki na sklepy pozostały niezmienione. W pierwszym półroczu 2018 roku wydatki inwestycyjne LPP wyniosły 286,2 mln złotych.

Grupa podtrzymuje prognozy, że na koniec 2018. sklepy Reserved mają być obecne w 23 krajach. Celem na ten rok pozostały również: selektywny rozwój w Polsce, kontynuacją rozwoju w rejonie CIS oraz przyśpieszenie wzrostów w Europie, przede wszystkim w rejonie Południowo-Wschodnim.

Źródło: LPP, PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×