Tu jesteś:

Kultura foodie w Gemini Park Tychy

Cztery miesiące od otwarcia restauracje Gemini Park Tychy przyciągają coraz więcej klientów. Sprawiła to zróżnicowana oferta i nietypowa strefa food court.

Polacy polubili jedzenie na mieście. Najchętniej wybieramy pizzerie, fast foody oraz restauracje z kuchniami świata (np. azjatycką). Rośnie także moda na naleśnikarnie, burgerownie i sushi bary. Wśród konceptów popularne są zwłaszcza znane sieci.

Rosnąca w Polsce kultura „foodie” udziela się galeriom handlowym. Już dziś restauracje i kawiarnie zajmują tam od 10 proc. do 15 proc. powierzchni - podaje Międzynarodowa Rada Centrów Handlowych. Przybywa nie tylko popularnych restauracji, nowych konceptów i smaków, ale także coraz więcej inwestuje się w strefy gastronomiczne.  Klienci oczekują od galerii nie tylko szerokiej i zróżnicowanej oferty kulinarnej, ale także z pomysłem zaprojektowanej/zaaranżowanej przestrzeni.

Przykładem może tu być Galeria Gemini Park Tychy. Inwestor stworzył  tu jedną z najciekawszych na Śląsku przestrzeni food court, stawiając  na różnorodność jej oferty.

- Oferta gastronomiczna potrafi dziś nie tylko przyciągnąć klientów, ale także wydłużyć czas jaki spędzają w galerii np. z rodziną lub znajomymi. Warunkiem jest jednak jej atrakcyjność. Oferta powinna być ciekawa i zróżnicowana,  musi odpowiadać różnym gustom kulinarnym i upodobaniom. Nie może opierać się np. tylko na fast food. Dziś w dobrze skomponowanej ofercie, tak jak np. w Gemini Park, pojawiają się także lokale z znanych marek m.in. segmentu „fast casual”, „refuel&relax” czy „impulse”. Taka różnorodność zwiększa ruch, a  także powroty. Strefy food court ewoluują, nabierają coraz bardziej restauracyjnego i kawiarnianego charakteru. Stawia się dziś zarówno na unikalny design i jego zróżnicowanie, jak również na funkcjonalność i komfort, dopasowując przestrzeń np. do klientów w różnym wieku lub do różnych typów restauracji, jakie otaczają strefę – mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Wśród 10 najemców gastronomicznych można dziś znaleźć zarówno popularne sieci np. McDonald’s i KFC, ale także Companeros serwujące kuchnię meksykańską, Thai Express z kuchnia tajską czy Olimp z tradycyjną kuchnią polską. Nie brakuje także kawiarni i lodziarni w tym m.in. Lodomanii, Grycan i SoCoffee!, Cafe de Grano.

Każdego dnia restauracje  galerii odwiedza nawet kilka tysięcy osób. W tym gronie są zarówno osoby robiące w galerii kilkugodzinne zakupy, jak również klienci, którzy w centrum handlowym zatrzymali się po drodze poruszając się wzdłuż trasy Śląsk-Podbeskidzie.

CH Gemini Park ma już w planach rozbudowę, w tym poszerzenie oferty gastronomicznej.

Źródło: CH GP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×