Tu jesteś:

Komputronik i Karen podpisały list intencyjny z nowym inwestorem

Komputronik stanie się mniejszościowym udziałowce sspółki Karen. Firmy pinformowały o podpisaniu z inwestorem, obywatelem USA, listu intencyjnego, zgodnie z którym Karen wyemituje dla inwestora nowe akcje wskutek czego. Z kolei Komputronik przeprowadzi dla tego inwestora emisję nie więcej niż 10 proc. akcji spółki dopuszczonych do obrotu na GPW - czytamy w komunikacie.

- Komputronik SA jako akcjonariusz dominujący Karen SA doprowadzi do emisji nowych akcji Karen SA, skierowanych do Potencjalnego Inwestora, lub podmiotu przez niego wskazanego. Po przeprowadzeniu emisji Komputronik stanie się mniejszościowym akcjonariuszem Karen SA. Akcje nowej emisji zostaną pokryte wkładami pieniężnymi i niepieniężnym o łącznej wartości około 250 mln zł - napisano w komunikacie Komputronika.

Zgodnie z porozumieniem Komputronik odkupi od Karen salony komputerowe, które obecnie prowadzą sprzedaż detaliczną pod marką Komputronik. Dodatkowo nowy inwestor doprowadzić ma do przeprowadzenia transakcji wykupu wszystkich wierzytelności Techmeksu, które są w posiadaniu grupy Komputronik.

Źródło: GPWInfostrefa

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×